به گفته گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سید رضا غلامی گفت: تا کنون ۶۵ جلسه هماهنگی درون‌بخشی و برون‌بخشی، همچنین ۶۳ جلسه آموزشی برای مسئولین و خدمه‌های موکب‌های برگزار شده‌هست و به ۴۳۸ نفر از خدمه‌ها و مسئولین موکب‌های، آموزش‌های لازم داده شده‌هست و همچنین ۱۲۷ مورد موکب‌های ایرانی شناسایی شده‌اند.

مسئول برنامه بهداشت محیط در اربعین حسینی و ایام خاص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از دیگر اقدامات این مرکز برای راهپیمایی اربعین حسینی، به ۴۶۸ مورد بازدید و نظارت بهداشتی اشاره کرد و گفت:۱۴۷ مورد کلر سنجی انجام شده‌هست که مقدار آب کلر زنی شده ۱۴۲۰۰۰ لیتر بوده‌هست و ۹۸ مورد نیز مداخلات بهداشتی اصلاحی سیستم آب، فاضلاب و پساب صورت گرفته هست.

وی در ادامه افزود: کنترل مراحل پخت غذای زائرین ۵۵ مورد، سنجش دمای مواد غذایی به‌ویژه غذای پخته شده در حال توزیع ۳۹ مورد، آموزش ۱۵۷۴ نفر از زائرین نیز از دیگر اقدامات این مرکز سلامت محیط و کار می‌باشد.

به گفته مهندس غلامی، در بازدیدهای صورت گرفته امروز ۱۲ کیلو گرم مواد غذایی فاسد معدوم شد و همچنین بازدید از آشپزخانه مرکزی، کلرزنی تانکرهای آب آشامیدنی، بازدید از نانوایی ها، سرویس های بهداشتی موکب‌ها و انجام آموزشهای لازم نیز از دیگر اقدامات مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما