سازمان پزشکی قانونی از فوت ۷۲۸ تن به دلیل غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال در کشور خبر داد.

فوت ۷۲۸ نفر به دلیل غرق شدگی

به گفته از سازمان پزشکی قانونی، در نیمه نخست سال جاری تلفات غرق‌شدگی در کشور با رشد ۱۵٫۴ درصدی مواجه بود،‌ آمار تلفات غرق‌شدگی از ۶۴۱ فوتی در نیمه اول سال گذشته (۱۳۹۵) به ۷۲۸ فوتی در شش ماهه نخست امسال رسید.

در شش ماهه اول امسال ۷۲۸ تن بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۱۸ تن مرد و ۱۱۰ نفر زن بودند.
بر اساس این گفته، طی این مدت بیشترین آمار تلفات در استان های خوزستان با ۱۱۲، مازندران با ۸۵ و فارس با ۶۳ فوتی ثبت شده هست.
همچنین در شش ماهه نخست امسال بیشترین آمار مرگ بر اثر غرق‌شدگی با ۱۵۲ فوتی در تیر ماه و کمترین آن با ۸۳ فوتی در اردیبهشت ماه به ثبت رسیده هست.
در شش ماهه اول امسال همچنین بیشترین متوفیات غرق‌شدگی در روخانه ها جان خود را از دست داده اند، بر اساس آمارها در این مدت ۲۲۵ تن در رودخانه ها جان خود را از دست داده‌اند؛ پس از آن دریا با ۱۱۵ (۱۰۳ نفر خارج طرح و ۱۲ نفر در محدوده مجاز)، استخرهای کشاورزی با ۷۳، کانال‌ها با ۶۶، دریاچه های مصنوعی و سد با ۵۶، استخرهای شنا با ۴۶، چاه با ۲۷، حوض و حوضچه با ۲۰ و دریاچه های طبیعی با ۸ فوتی در رتبه های بعدی آمار تلفات غرق شدگی قرار دارند. در این مدت همچنین ۹۲ تن نیز در سایر مکان ها بر اثر غرق‌شدگی جان باخته اند.
در ادامه این گفته آمده هست : آمار تلفات غرق‌شدگی در شهریور ماه امسال ۱۲۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش یافته هست.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما