حجت‌الاسلام موسی قربانی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس در خصوص انتخاب علیرضا آوایی به عنوان وزیر دادگستری دولت دوازدهم گفت: ابتدا نباید فراموش کنیم که حجت‌الاسلام پورمحمدی در ۴ سال گذشته به خوبی در وزارت دادگستری انجام وظیفه کردند اما حالا به هر دلیلی رئیس جمهور و رئیس قوه قضایی بر آن شدند تا از آقای آوایی در این پست استفاده کنند.

وی افزود: آقای آوایی محسنات زیادی دارند که برای مثال می‌توان به متدین بودن ایشان، حقوقی و قانونی بودن وی و همچنین حضور مستمر در دستگاه قضایی و به خصوص دادگستری اشاره کرد.

موسی قربانی گفت: بدون شک می‌توان به این موضوع اذعان کرد که آوایی اولین وزیری هست که بیشترین دوره خدمتش را در خود دادگستری بوده و نه سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره انتخاب آوایی و اینکه آیا این انتخاب می‌تواند تعامل قوا را افزایش دهد، اظهار داشت: آوایی در اصل انسانی بی‌حاشیه و آرام هست و تجربه نشان داده آدم‌هایی که آرامش دارند، سطح تعاملشان قوی‌تر هست.

موسی قربانی ادامه داد: ما می‌دانیم وظایف وزیر دادگستری محدود هست اما همین وظایف محدود وظایفی سخت و دشوار هستند و به نظر من آقای آوایی می‌تواند از پس انجام این وظایف سخت برآید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیشینه آوایی می‌تواند به کمک دستگاه قضایی بیاید و بعضی معضلات و مشکلات این دستگاه را حل کند، گفت: هرچند که حل کردن این معضلات و مشکلات نیازمند چانه‌زنی قوی و سرسختانه هست، اما به نظر می‌رسد آقای آوایی با کمک گرفتن از معاونان قوی می‌تواند به این مهم دست یابد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما