کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته آینده برتر از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، وی روز پنجشنبه در دیدار حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت کشور، با تجلیل از زحمات دست اندرکاران حج، تاکید کرد: به راستی ما انتظار نداشتیم حج به این خوبی برگزار و امیدواریم مشکل اعزام حجاج به حج عمره نیز حل شود.
وی ادامه داد: کسانی که دستشان در کار نیست نمی دانند مدیریت یک گروه ۸۶ هزار نفری که تا روز آخر مردد هستند که به این سفر می روند یا نمی روند چقدر کار مشکلی هست، ولی به لطف الهی مدیریت خوب مرحلۀ اول اعزام حجاج این نگرانی ها را برطرف کرد.
این مرجع تقلید تاکید کرد: تصور ما این هست که دولت عربستان به این نتیجه رسیده که در پیروی از برنامه های آمریکا در برابر ایران به جایی نمی رسد و باید راه دیگری را انتخاب کند و امیدواریم در مسائل سیاسی نیز شبیه حج عمل شود.
وی اختلاف میان مسلمانان را خواست آمریکا دانست و افزود: آمریکایی ها و همفکرانشان می خواهند به طور دائم بین دولت های اسلامی اختلاف باشد تا کشورهای اسلامی تجزیه و یا ویران شود لذا مسلمانان باید بیدار باشند و فریب خواسته های آنها را نخورند.
پس از توقف یکساله اعزام حجاج ایرانی به عربستان، در ایام حج امسال ۸۶ هزار تن برای انجام مناسک
حج اعزام شدند.
به گفته آینده برتر، روابط تهران – ریاض پس از فاجعه منا و شهادت گروهی از حجاج ایرانی، متشنج و این رابطه دیپلماتیک به دنبال حمله عده ای به سفارت عربستان در تهران، قطع شد.
فاجعه منا دردوم مهرماه سال گذشته(۱۳۹۴) در مراسم رمی جمرات رخ داد و بیش از هفت هزار تن از حجاج کشورهای مختلف جهان جان خود را از دست دادند.

**آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز دردیدار نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت کشورگفت:ارتباط حسنه ایران با کشورهای اسلامی ازجمله مصر و عربستان باید حفظ شود. مصر
دارای مراکز علمی مهمی ازجمله دانشگاه الازهر هست و در این روابط ها نباید به هیاهوها توجه کرد.
به گفته آینده برتر از مرکز خبر حوزه ، وی بر حفظ ارتباط با عربستان به دلیل داشتن ۲ شهر مهم مکه و مدینه تاکید کرد و ادامه داد: تا جایی که ممکن هست، روابط را حسنه کنیم.
وی بابیان این که تلاش های مسئولان حج نتیجه داد گفت: متاسفانه بعضی به دنبال تعطیلی حج بودند و اگر این اتفاق می افتاد، یا دیگر شاهد برگزاری حج نبودیم و یا این امر با سختی بیشتر روبرو می شد.

**قاضی عسکر:برگزاری عمره منوط به توافق پایدار با مسئولان حج عربستان هست
نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت نیز در دیدار با آیت الله سبحانی گفت: لازم هست در زمینه حج عمره بامسئولین عربستان به توافق پایدار رسید تا بتوان اعزام حجاج ایرانی به عمره را هم پایه ریزی کرد که این امر منوط به تفاهم نامه در امور سیاسی و دیگر امور هست.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر افزود: امضای توافق پایدار برای برقراری حج عمره با وزیر حج عربستان درمیان گذاشته شده و اگراین تفاهم نامه اجرایی شود، به طور قطع برای عمره نیز فکر خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه حج با دعای خیر همه بزرگان با موفقیت به پایان رسید گفت: حج امسال با برکات زیادی از جمله عزت حجاج ایرانی، معنویت و نیز برگزاری ادعیه، دعای پر فیض کمیل، برائت از مشرکان و مراسم روزعرفه روبرو بود.
وی ادامه داد: ۱۵هزار تن از اهل سنت ایران در حج حاضر بودند که همه آنان از تلاش های صورت گرفته برای برگزاری حج عزتمندانه و بدون حادثه راضی بودند که همین همراهی و همدلی با نظام اسلامی خود از دیگر برکت های حج امسال بود.
قاضی عسکر افزود: از جمله دیگر دستاوردهای حج امسال کسب توفیق در دیپلماسی با سایر کشورهای اسلامی مانند ترکیه، فلسطین و افغانستان و نیز دیدار با وزیر حج عربستان بود که در این دیدارها توانستیم به موفقیت هایی برسیم.
وی افزود: ازدیگر برکات حج امسال، شناسایی ۳۰ آسیب بود، برای رفع این مسئله، کمیته های تشکیل تا مانع از تکرار حوادث گذشته شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت کشور، در سفر یک روزه خود به قم با آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و سبحانی دیدار و گزارشی از روند برگزاری حج امسال ارائه دادند.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/ تنظیم کننده: محمد زمانی راد ** انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما