یکی از سرکرده‌های داعش که در دام نیروهای امنیتی عراق افتاده هست، اعتراف کرد که ابوبکر البغدادی، سرکرده این گروه تروریستی در قید حیات هست.

سرکرده گروه تروریستی داعش زنده هست

سخنگوی دادگاه عالی عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادگاه مرکزی تحقیقات اعترافات فردی را که متهم به ارتباط با داعش هست، جمع آوری کرده و این فرد طی بازجویی از او، اعتراف کرده هست که به طور مداوم دیدارهایی با ابوبکر بغدادی داشته هست.

به گفته شبکه سومریه، «عبدالستار بیرق‌دار» در این ارتباط گفت: «فرد متهم تأکید کرده هست که آخرین دیداری که با بغدادی داشته، ماه ژوئیه سال گذشته بوده هست».

این مقام قضایی عراق همچنین افزود، متهم مذکور عضو کمیته عمومی ناظر بر آنچه که «دولت اسلامی» خوانده می‌شد، بوده هست.

بیرق‌دار در مورد نحوه به دام انداختن این تروریست گفت که این کار بعد از هماهنگی مشترک بین سرویس اطلاعات عراق و سرویس‌های امنیتی ترکیه و با نظارت دادگاه مرکزی تحقیقات در دادگاه تجدیدنظر فدرال «الرُصافه» صورت گرفته و بعد از آنکه در ترکیه بازداشت شد به مقامات عراقی تحویل داده شده هست.

او گفت، فرد بازداشت شده، در بازجویی‌های به عمل آمده از او گفته هست که دارای مدرک دکتری در شریعت اسلامی دارد و مدتی در زندان «بوکا» شهر «ام‌ قصر» استان بصره زندانی بود.

این تروریست همچنین اعتراف کرده هست که چندین مناصب در خلافت خودخوانده داعش داشته هست از جمله اینکه امیر شرعی و عضو دفتر مشورتی «دولت اسلامی» بوده هست.

زندان بوکا یا کمپ بوکا در سال ۲۰۰۳ در نزدیکی بندر ام‌القصر توسط ایالات متحده آمریکا برای نگه داشتن زندانیان عراقی ساخته شده هست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما