کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار فرهنگی آینده برتر ‘کریستف گراب مایر’ در نشست تخصصی شرکت های سرمایه گذاری دو کشور در زمینه گردشگری کوهستان اظهار کرد: اتریش در زمینه صنعت گردشگری بسیار شناخته شده هست. ایران نیز فرهنگ و پیشینه تاریخی زیادی دارد که برای گردشگران جذاب بوده و مهمان نوازی ایرانی ها برای سایرین ارزشمند هست.
مایر تاکید کرد: امیدوار کننده هست که ظرفیت گردشگری ایران همانطور هم که رسما اعلام کرده در هفت سال آینده به جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی برسد.
وی گفت: ما نیز با توجه به ظرفیت های گردشگری کوهستان در ایران و تخصص و توانمندی های شرکت های فعال اتریشی در این زمینه حاضریم در قالب تامین مالی از طریق خط اعتباری بین دو کشور ( فاینانس ) توان خود را به کار بگیریم.

** اوحدی: ایران پیست های اسکی کوهستان فوق العاده ای دارد
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی نیز در این نشست اظهار کرد: بر اساس هشت جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی ایران و اتریش یکی از کارگروه ها به گردشگری اختصاص یافت و در جلسه ای که مسوولان ارشد بانک مرکزی ایران با مسوولان اتریشی داشتند یک خط اعتباری مالی بین دو کشور برقرار شده که بر آن هستیم که بخشی از این خط اعتباری را به پروژه های هیات تجاری اتریشی در باره مجموعه های گردشگری ورزشی ایران از جمله ظرفیت هایی که در پیست های اسکی کوهستانی خود داریم اختصاص دهیم.
وی ادامه داد: قوانین جذب سرمایه گذاری در ایران جزء مترقی ترین قوانین در دنیا هست و پوشش بیمه ای امنیت کامل ، معافیت مالیاتی ۱۰ تا ۱۳ ساله و اجازه مالکیت زمین برای شرکت های خارجی سرمایه گذدار در ایران از جمله این امتیازات هست.
اوحدی تاکید کرد: ما فقط در شعاع ۴۵ کیلومتری تهران سه پیست مطرح اسکی دیزین ، شمشک و نمک آبرود را داریم و مایل هستیم شرکت های اتریشی علاوه بر خط فاینانس در این زمینه سرمایه گذاری نیز انجام دهند.

** پوینده : ایران از ۴۱ کشور پذیرای گردشگر کوهستان هست
مدیرکل توافق های ملی گرد شگری نیز در این نشست تاکید کرد: گردشگری ورزشی یکی از مزیت های ایران هست و آمار نشاان می دهد در ۹ ماه سال جاری پذیرای گردشگران کوهستان و اسکی بیش از ۴۱ کشور دنیا بودیم و این رقم در مقایسه با سال گذشته سه برابر شده هست.
محمدرضا پوینده افزود: پیست های اسکی در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان هست و ما از سرمایه گذاری خارجی در این زمینه استقبال می کنیم.
به گفته آینده برتر ، ایران چندین پیست اسکی و کوهستان با قابلیت های گردشگری دارد که فقط پیست اسکی دیزین به عنوان بزرگترین پیست خاورمیانه دارای ۱۷ خط بالابر و مساحت ۵۵۰ هکتاری هست.
این پیست با رشد ۷۰۰ درصدی پذیرش گردشگر خارجی در سه سال گذشته تنها امسال ۶ هزار توریست خارجی داشته و در صورت محقق شدن بازاریابی پیش بینی شده و توسعه خدمات برای سه تا پنج سال آینده ظرفیت میزبانی ۳۰ هزار توریست خارجی را دارد.
به نظر می رسید در این نشست شرکت های اتریشی بیشتر از آنکه هدف سرمایه گذاری در گردشگری ایران را داشته باشند در صدد ارائه خدمات نوسازی تجهیزات پیست های ایران و استفاده از خط فاینانس بین دو کشور بودند.
فراهنگ**۳۰۷۹**۱۵۴۰**۱۸۲۳
خبرنگار: علی اسدی* انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما