رسانه‌های آلمانی گفته دادند که وزارت امور خارجه آلمان سفیر ایران در این کشور را برای پاسخگویی درباره اتهامات مربوط به آن چه جاسوسی سپاه قدس در آلمان از گروه‌های حامی اسرائیل عنوان شده، فراخوانده هست.

وزارت خارجه آلمان سفیر ایران را فراخواند

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، وزارت امور خارجه آلمان در یک نشست در این وزارتخانه در ماه دسامبر، سفیر ایران در آلمان را به دلیل فعالیت‌های جاسوسی گروه‌های حامی اسرائیل فراخوانده هست.

این رسانه‌ها همچنین مدعی شدند که ایران یک دانشجوی پاکستانی ۳۱ ساله به نام مصطفی حیدر سید نقفی، را استخدام کرده بود تا از رئیس پیشین جامعه دوستی آلمان-اسرائیل و یک استاد دانشگاه فرانسوی-اسرائیلی در پاریس جاسوسی کند.

یک دادگاه در برلین این شهروند پاکستانی را در ماه مارس، با ادعای اینکه برای سرویس های اطلاعاتی ایران کار می‌کرده و از ایران و یک کشور دیگر عضو ناتو جاسوسی می کرده هست، به چهار سال و سه ماه زندانی محکوم کرد.

بنابر گفته رسانه‌های آلمانی وزارت امور خارجه این کشور، به علی ماجدی سفیر ایران گفته هست که این اقدامات غیرقابل قبول هستند و پیامدهایی منفی برای روابط دو جانبه ایران و آلمان خواهند داشت.

وزارت خارجه آلمان همچنین تاکید کرده هست که تحت هیچ شرایطی نقض قوانین این کشور پذیرفته نخواهد بود.

رسانه‌های آلمانی همچنین ادعا کرده‌اند که سپاه قدس ایران، در بازه زمانی ژوئیه ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۶، دست کم، مبلغ ۲۰۰۰ یورو به این شهروند پاکستانی پرداخت کرده بود.

سرویس‌های اطلاعاتی آلمانی پیش از این نیز ادعا کرده بودند که ایران در این کشور از گروه‌های اسرائیلی جاسوسی می کند.

مقامات آلمانی در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، ۲۲ پرونده مربوط به اتهامات جاسوسی ایران در آلمان را بررسی کردند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما