قصد دارید خال‌های‌تان را از بین ببرید ولی نمی‌دانید این کار را چگونه انجام دهید؟ اولین کاری که باید انجام دهید این هست که به پزشک مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که یک خال بدخیم نیست. پس از این‌که مطمئن شدید یک خال ساده هست، راه‌های طبیعی زیادی برای از بردن آن وجود دارد. شما می‌توانید از درمان‌های خانگی برای از بین بردن یا کوچک کردن آن استفاده کنید. در این نوشتار به از بین بردن خال با عسل می‌پردازیم.

از بین بردن خال با عسل

۶ گام برای از بین بردن خال با عسل :

۱. تعریف خال‌ها

خال‌ها، نقاطی روی پوست هستند که از نظر اندازه و رنگ متفاوت هستند و به دلیل تشکیل سلول‌های رنگ‌دانه‌ای ایجاد می‌شوند. ممکن هست با این برآمدگی‌ها متولد شویم یا در مراحل بعدی زندگی ایجاد شوند، ولی در اکثر موارد هیچ آزاری برای ما ندارند.

مطلب مرتبط: درمان خال گوشتی: ۲۸ درمان خانگی برای از بین بردن خال گوشتی برای همیشه

۲. بررسی خال‌ها

حقیقت این هست که بعضی نقاط رنگی روی پوست، نشانه‌ی ملانوما یا سرطان پوست هستند. به همین دلیل هست که پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید تا مشخص شود آیا باید این خال‌ها به روش جراحی برداشته شوند یا خیر.

اگر ظاهر یک خال تغییر کرد یا اندازه‌اش بزرگ‌تر شد، باید به متخصص مراجعه کنید تا علت این تغییر را بررسی کنید و مطمئن شوید مشکل خاصی در رابطه با این خال وجود ندارد.

۳. دلایل از بین بردن خال

همچنین، بعضی افراد به‌خاطر مسائل مربوط به زیبایی تصمیم می‌گیرند خال‌های‌شان را از بین ببرند، به‌ویژه در شرایطی که در مناطق مشهودتری مانند صورت یا گردن قرار داشته باشند. به همین دلیل هست که راه‌ّهای طبیعی زیادی برای خلاص شدن از شر خال‌ها یا مخفی کردن آن‌ها وجود دارد، و به این ترتیب نیازی به جراحی نخواهد بود.

مطلب مرتبط: ۱۱ راه طبیعی از بین بردن خال ، زگیل ، و لکه های پیری

۴. استفاده از عسل

یکی از راه‌های از بین بردن خال این هست که از عسل استفاده کنید. آنزیم‌های موجود در عسل به کاهش اندازه‌ی خال کمک مي‌کنند. عسل یک محصول طبیعی هست که مزایای زیادی برای پوست دارد. به یاد داشته باشید که باید از عسل خالص و طبیعی استفاده کنید، منظور این هست که عسل نباید فرآوری شده یا حاوی مواد نگهدارنده یا افزودني‌های مصنوعی باشد.

سعی کنید عسل را مستقیما از زنبورداران یا فروشگاه‌ّهایی که مواد خوراکی طبیعی می‌فروشند تهیه کنید تا ۱۰۰ درصد طبیعی باشد.

۵. روش کار

وقتی عسل ۱۰۰ درصد طبیعی تهیه کردید، ناحیه‌ی اطراف خال را با آب و صابون تمیز کنید و هرگونه آلودگی مانند بقایای عرق را تمیز کنید. سپس، با دقت یک لایه عسل روی خال یا خال‌ها بکشید. عسل با نرم کردن پوست آن ناحیه، باعث کوچک شدن اندازه‌ی خال می‌شود و به از بین رفتن آن کمک می‌کند.

مطلب مرتبط : ۲۰ درمان خانگی برای از بین بردن زائده های گوشتی

۶. احتیاط

برای این‌که مانع از چسبیدن آلودگی‌ها به عسل شوید، بهترین کار این هست که ناحیه‌ی آغشته به عسل را  با گاز استریل و چسب بپوشانید. می‌توانید این کار را پیش از خواب انجام دهید و اجازه دهید یک شب عسل روی پوست بماند تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. برای پاک کردن عسل، پوست‌تان را بشویید.

برای از بین بردن خال با عسل، هر روز این کار را تکرار کنید تا به هدف برسید. برای این‌که اندازه‌ی خال به سرعت کوچک شود، می‌توانید صبح و شب این کار را تکرار کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: onehowto

از بین بردن خال با عسل: ۶ گام برای از بین بردن خال ها با استفاده از عسل


مطالب مرتبط

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما