حجت الاسلام عباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: تیم پزشکی در آستان امامزاده اهل بن علی (ع) به مناسبت دهه فجر مستقر شده هست. 

وی افزود: استقرار تیم پزشکی در آستان مقدس امامزاده اهل بن علی علیه السلام برای ویزیت رایگان اهالی محل و همسایگان این آستان به مناسبت دهه فجر صورت گرفته هست.

مسئول فرهنگی اوقاف جنوب شرق تهران خاطرنشان کرد: تاکنون استقبال خوبی از این اقدام مسئولین این آستان جهت درمان اهالی محل صورت گرفته هست 

وی اظهار داشت: متولی این اقدام خیر اداره اوقاف و امور خیریه جنوب شرق تهران هست. 

براساس نوشته‌ی روی سنگ قبر، صاحب بقعه از نوادگان امام حسن ‏مجتبی (علیه السلام) هست. اما در گذشته، زیارت نامه‌ای در حرم موجود بوده که ‏ایشان را از پسران حضرت علی (علیه السلام) و برادر حسین (علیه السلام) معرفی می‌کرده ‏هست. (معتمذی، ص۴۳۷). درکتاب اختران فروزان ری و طهران از حاج ‏شیخ محمد شریف رازی این گونه نقل شده هست: «‎همچنین مردم ایشان را ‏اهل علی می شناسند و این در حالیست که ایشان علی الاحول بوده که به ‏مرور زمان به اهل علی مشهور شده و حتی ایشان به اولاد علی منتسب ‏دانسته‌اند‎.

جناب ابوالقاسم علی الاحول طشت بن عبدالله الامیربن عبدالله بن الحسن ‏بن جعفرابن الحسن امام حسن علیه السلام. این آقا دو پسر داشت به نام ‏ابوعبدالله محمد کسکسه، و ابوالعباس محمد الاعرج که در اهواز می‌باشد‎. 

قبرش در ری معروف نیست جز اینکه در نزدیکی دولاب خیابان خاوران ‏مزاریست به نام علی العلی یا اهل علی متحمل هست همین علی عبیدالله ‏الامیر باشد که پنج تن واسطه تا امام (علیه السلام) دارد». (شریف رازی، ص۸۷‏‎)  مشهور ‏هست که کشاورزان این منطقه امامزاده را شهید کرده‌اند.

درباره‌ی علت ‏شهادت وی گفته‌اند که پای ایشان ظاهراً هنگام عبور از آب بند می لغزد و ‏باعث خرابی آن می‌شود. روستائیان هم با بیل بر سر او می زنند و او را ‏شهید می کنند. اما پس از شهادتش متوجه اشتباه خود می شوند و برای ‏جبران کار خود، مقبره‌ای برای او می سازند. عامه مردم این امامزاده را به دلیل رویش گل های زرد در این منطقه، بیشتر ‏بنام امامزاده (گل زرد) می شناختند

 

انتهای پیام/ 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما