کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز شنبه گروه فرهنگی آینده برتر از شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به جنایات صورت گرفته علیه مسلمانان مظلوم روهینگیایی در کشور میانمار و سکوت شرم آور مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر و در اجرای فرموده رسول اکرم (ص) مبنی بر لزوم توجه به دادخواهی مظلومان در سراسر عالم، مدیران و کارکنان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اهدای بخشی از حقوق ماهانه خود با مسلمانان مظلوم و تحت ستم میانمار ابراز همدردی کردند.
به دنبال حملات ۲۵ اگوست (سوم شهریور) ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، دستکم ۴۰۰ تن کشته شدند و نزدیک به ۱۲۵ هزار روهینگایی نیز به بنگلادش گریختند و این موضوع بحران انسانی را به همراه داشته هست.
روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمارن هستند که دولت این کشور آنها را بنگلادشی و دولت داکا آنها را میانماری می دانند.
کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار در روزهای اخیر شدت گرفته و این دومین بار در سال جاری میلادی هست که خشونت ها علیه مسلمانان، موج عظیمی از آوارگان را به وجود می آورد.
براساس گفته کمیساریای پناهندگان سازمان ملل، در روزهای اخیر دهها هزار تن از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.
دولت میانمار اعلام کرد بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته هست.
وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آنها، بزرگترین چالش «آنگ سان سوچی» رهبر ملی میانمار هست که بعضی ها از او به دلیل سکوت برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.
با توجه به ممانعت دولت میانمار از رسیدن کمکهای ایران به مسلمانان آسیب دیده در خاک این کشور، نخستین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای توزیع بین مردم مسلمان میانمار، روز گذشته ۲۴ شهریورماه وارد فرودگاه شاه امانت بندر چیتگانگ کشور بنگلادش شد.
این محموله شامل ۴۰ تن اقلام امدادی، دارو، غذایی (برنج، روغن مایع خوراکی، چای کیسه ای و شکر)، دارویی، زیستی، ست ظروف آلومینیومی، بسته های غذایی شرایط اضطراری عمومی، چادر، زیرانداز، پتو و کلمن آب هست.
فراهنگ**۱۵۴۰**۱۰۵۵
دریافت : حمید بحرینیان*انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما