کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز یکشنبه آینده برتر، در مراسم آغاز فعالیت این بخش خانم’ ازمینی کری یاری’ رییس دانشگاه پنتئون در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه و اساتیدی چند از دیگر دانشگاه های شهر آتن با اشاره به قدمت و تمدن تاریخی ایران زمین گفت: بسیار خرسند هستیم که امروز بخش زبان و ادبیات فارسی را در کتابخانه خود افتتاح می نماییم تا دانشحویان و محققان بتوانند از منابع ایرانی برای تحقیقات و مطالعات خود بهره منده شوند.
رییس دانشگاه پنتئون افزود: ما از هرگونه توسعه همکاری با مراکز علمی ایران استقبال می کنیم زیرا دو کشور متمدن یونان و ایران دارای روابط بی نظیری در طول تاریخ بوده اند و خدمات ارزنده علمی ، ادبی و فرهنگی به جهانیان عرضه کرده اند و این دو کشور بیش از هر کشور دیگری می توانند روابط علمی خود را گسترش دهند.
‘کری یاری’در ادامه تصریح کرد: تاکنون چندین دانشجوی یونانی برای اتمام پایان نامه های خود به ایران سفر کرده و ضمن انجام تحقیقات علمی موردنظر خود اقدام به تهیه پایان نامه علمی کرده اند و در این راستا رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران ما را یاری کرده هست.
وی با اشاره به آمادگی این دانشگاه برای توسعه روابط علمی و فرهنگی با مراکز علمی کشورمان، این نوع همکاری ها را برای دو ملت متمدن یونان و ایران مفید قلمداد و تصریح کرد: ایران در زمینه علوم پیشرفت های خوبی داشته هست و در گذشته نیز همیشه خدمات ارزنده ای در زمینه زبان و ادبیات، فلسفه و علوم سیاسی به جهانیان عرضه کرده هست و از این رو همکاری بین مراکز علمی دو کشور می تواند در آشنایی محققان با دستآوردهای علمی موثر باشد.
دکتر ‘علی محمدحلمی’ رایزن فرهنگی کشورمان نیز طی سخنانی در مراسم افتتاحیه ایران کرنر، با اشاره به قدمت روابط دو کشور ایران و یونان تصریح کرد: ایران و یونان دارای روابط بیش از ۲ هزار و پانصد ساله هستند و هر دو کشور تاریخی و فرهنگی خدمات بسیار مهمی به بشریت ارایه کرده اند.
رایزن فرهنگی کشورمان افزود: ما آمادگی ارایه خدمات علمی به دانشجویان و دانش پژوهان یونانی را دارا هستیم و از این امر استقبال می کنیم زیرا بدین ترتیب خواهیم توانست زمینه آشنایی دو ملت را بیش از پیش فراهم آوریم.
حلمی گفت: توسعه همکاری ها در راستای منافع دو کشور متمدن ایران و یونان در تمام زمینه ها امری ضروری هست زیرا دو کشور ایران و یونان دارای تمدنی بی نظیر هستند که خدمات ارزنده ای به جهانیان عرضه کرده اند.
رایزن فرهنگی کشورمان افزود: ایران و یونان در راه توسعه علوم فعالیت های خوبی در گذشته داشته اند و در مقابله با جهل که عامل رشد تعصب گرایی کورکورانه هست،موفق بوده اند.
وی افزود: یکی از مشکلات امروز جهان بشری به وجود آمدن گروه های تروریستی و افراطی هست ، پس همکاری اندیشمندن جهان و بخصوص اندیشمندان دو کشور متمدن ایران و یونان می تواند در رفع این مشکل و ریشه کن کردن آن بسیار موثر و مفید باشد.
وی در ادامه آمادگی مراکز علمی کشورمان برای توسعه روابط و همکاری همه جانبه با مراکز علمی یونان را اعلام کرد.
شبک**اروپام**۴۶۲**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما