یبوست یکی از مشکلات گوارشی هست که مشکلات بسیاری به ارمغان می آورد. این مشکل ممکن هست برای هر شخصی و در هر دورانی پیش بیاید، اما نگران نباشید و به جای استفاده از داروهای شیمیایی با این ترکیب طبیعی یبوست تان را درمان کنید.

درمان یبوست با ترکیب مغز گردو و انجیر

مغز”گردو” ماده خوراکی لطیف هست و به هضم غذا کمک می‌کند و داروی مقوی معده به‌شمار می‌رود. خوردن گردو با انجیر کوبیده برای رفع یبوست بسیار مؤثر وبرای رفع فراموشی کمک‌کننده هست.
“گردو” میوه درختی دارای سه پوست جداگانه هست که هر یک خواص خاص خود را دارد. از پوست سبز گردو دررنگرزی استفاده می‌شود و قسمت خوراکی آن مغز “گردو” هست که دارای ترکیبات روغنی بسیار غنی و سرشار از ویتامین‌های A،B،E و از همه مهم تر املاحی نظیر آهن، روی، فسفر و مس هست.
از دیدگاه طب سنتی “گردو” در درجه دوم گرمی و در درجه اول خشکی قرار دارد، هرچه خشک شود، حرارت آن زیاد و از رطوبت آن کاسته می‌شود.
ترکیب “گردو” و انجیر کوبیده ماده ضدسم محسوب می‌شود. “گردو” از داروهای بسیار خوب برای تقویت مغز به‌شمار می‌رود و برای تقویت بارداری نیز مفید هست.
“گردو” بسیار مغذی و سرشار از املاح معدنی و ملین هست و مصرف آن به افراد دیابتی نیز توصیه می‌شود. خوابیدن زیر درخت “گردو” با توجه به پخش شدن بعضی ترکیبات فرار توسط درخت، توصیه نمی‌شود.
روغن “گردو” برای بیماری‌های سر‌درد، فلج و درد مفاصل ناشی از سردی توصیه می‌شود. مصرف زیاد “گردو” موجب بروز جوش صورت و بیماری‌های ناحیه دهان (ورم لوزه‌ها و بثورات دهانی) می‌شود؛ مصلح “گردو” آب انار و رب انار هست.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما