به گفته مشرق، دومین جشن شب نقره‌ای فیلمبرداران سینمای ایران سه‌شنبه ۲۹ خرداد با حضور جمعی از فیلمبرداران سینمای ایران در موزه سینما برگزار شد. در این مراسم تفاهم‌نامه‌ای بین شورای عالی تهیه‌کنندگان و انجمن فیلمبرداران سینمای ایران امضا شد.


حسن قلی‌زاده، یکی از فیلمبرداران پیشکسوت سینما که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: در سال‌های اخیر به علت بی‌اعتنایی خانه سینما مرجعیت فیلمبرداری درحال کمرنگ شدن هست. جریان دیجیتال باعث به وجود آمدن این اتفاق شد و مرجعیت از فیلمبردار خلاق به ابزار تبدیل شد و آنها را به سربازانی تبدیل کرد که در نهایت باعث بیرنگ شدن کلیپ‌ها شد. شکوه و جلال قبل دیگر در سینما وجود ندارد و دچار روزمرگی شده هست.


وی در واکنش به تفاهم نامه صورت گرفته در این مراسم هم تصریح کرد: من خوش‌بین به این مفاهمه‌نامه‌ها نیستم.

ما از این تفاهمنامه‌ها زیاد امضا کرده‌ایم. سال‌ها جلسات زیادی گذاشته شده اما هیچکدام‌ به عمل نرسیده هست و باید ببینیم این بار به آن عمل می‌شود یا نه و اگر شد خوشحال شویم. وی خطاب به مدیر خانه سینما گفت: الان من وقتی به خانه سینما می‌آیم پنج منشی هستند که می‌گویند شما در جلسه هستید.

آیا فقط مراسم کفن و دفن مهم هست؟ امیدوارم شهردار تهران هم همت کند و مترو را به قطعه هنرمندان وصل کند که رفت و آمد ما هنرمندان هم راحت‌تر شود!

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما