کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار فرهنگی آینده برتر، مهدی قزلی روز سه شنبه در نشست خبری دهمین دوره جایزه جلال در محل بنیاد شعر و ادبیات داستانی اظهار داشت: امسال به دلیل تغییر و تحول در دولت و انتخاب کابینه جدید، وزیر پیشنهادی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی معاون فرهنگی این وزارتخانه بود.
وی با بیان اینکه انتخاب هیات علمی و دبیر جایزه جلال از سال گذشته دیرتر انجام شد، افزود: این مساله باعث شد برنامه های جایزه جلال کمی به تاخیر بیافتد، دلیل آن نیز همین موضوع بود زیرا مسوولیت مستقیم اجرایی این جایزه با معاونت فرهنگی ارشاد هست.
قزلی با بیان اینکه جایزه جلال و انتخاب دبیر و هیات علمی آن از اهمیت زیادی برخوردار هست، ادامه داد: این مساله سبب شد که برنامه های این جایزه در آرامش و ثبات اتفاق بیافتد از این رو امسال زمان برگزاری این جایزه نسبت به چهار سال گذشته دیرتر برگزار شد.
این مقام مسوول در بنیاد شعر و ادبیات داستانی اضافه کرد: پس از اعلام فراخوان جایزه نامه نگاری های با ناشرین که در حوزه ادبیات داستانی کار کردند، انجام شد و اسامی کتاب های منتشر شده در سال ۹۵ از خانه کتاب اخذ شد و بر این اساس غربالگری اولیه صورت گرفت.
به گفته قزلی، پس از استقرار هیات علمی با هدایت شهریار عباسی دبیر جایزه جلال کارهای بعدی مانند انتخاب داوران به جلو رفت.

** کتاب های داوری شده در ۴ حوزه
قزلی گفت: در بخش رمان حدود ۵۰۰ اثر، داستان کوتاه ۴۰۰ اثر، مستند نگاری ۳۰۰ اثر و نقد ادبی ۳۳۰ اثر برای داوری در اختیار داوران قرار گرفت. به عبارتی بیش از ۱۵۰۰ اثر در این چهار گروه بررسی شد که نامزدهای بخش مسندنگاری پیش از این اعلام شد.
وی ادامه داد: امروز نیز اسامی نامزدهای بخش دیگر اعلام شده و در هفته آینده نیز جلسه انتخاب نهایی برگزار خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد شعر ادبیات داستانی به نام های چون مریم حسینی، احمد دهقان و ابراهیم زاهدی مطلق به عنوان اعضای هیات علمی جایزه جلال اشاره و اظهار امیدواری کرد این جایزه با بهترین شرایط به ایستگاه اخر رسیده و از جامعه ادبیات و مطبوعات نمره قبولی بگیرد.

** جایزه جلال جایزه ملی هست
دبیر علمی جایزه جلال ال احمد نیز در این نشست گفت: با وجود زمان اندک، داوران با سرعت کار را جلو بردند البته کار با این افراد تجربه خوبی بود.
شهریار عباسی افزود: ملاک ها برای انتخاب داوری این بود که افرادی با دارا بودن دانش کافی در حوزه ادبیات و شهره بودن به خوش نامی انتخاب شوند، هر چند ترکیب داوران به گونه ای بود که همه جریان های ادبی در ان حضور داشته باشند.
وی اظهار امیدوای کرد، این تلاش ها به ثمر رسیده و این دوره از جایزه جلال به پیشرفت ادبیات به ویژه داستان که روزگار خوبی را ندارد کمک کند.

** کارنامه عباسی در حوزه ادبیات روشن هست
قزلی در پاسخ به سوالی در خصوص گله های رییس انجمن قلم به انتخاب شهریار عباسی برای دبیری جایزه جلال گفت: اعلام هیات علمی و دبیر این جایزه در هر دوره همواره با واکنش هایی از سوی جامعه ادبی مواجه بوده، پس انتظار نداریم انتصابی که از سوی وزارت ارشاد انجام می شود تصویر العملی در پی نداشته باشد.
وی افزود: آقای سرشار محق هستند نظرخود را اعلام کنند و کسی هم نباید از آن ناراحت شود هر چند وی نباید انتظار داشته باشد که ارشاد براساس نظر وی اقدام کند.
مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با بیان اینکه کارنامه شهریار عباسی در حوزه ادبیات بسیار روشن هست توضیح داد: با ۱۰ کتاب گردن کلفت وی، تعدادی از نویسندگان پادشاهی می کنند، تعداد جوایز وی از انگشتان دست فراتر هست و تعداد داوری های عباسی نیز در جوایز مختلف فراوان هست.
قزلی ادامه داد: در انجمن قلم مشاوره های خوبی به آقای سرشار داده نشد، حتی یک جستجوی ساده از اینترنت می توانست به وی در نقد عباسی کمک کند تا در توصیه به وزیر ارشاد نکات دیگری را مطرح کند.
وی در پاسخ به سوال دیگر درباره مطالب ارائه شده در یک سایت ضد انقلاب که مدعی شده بود شهریار عباسی جاسوس فرهنگی جمهوری اسلامی هست، تصریح کرد: پاسخ به این ادعا برعهده اصحاب رسانه هست زیرا خبرنگاران باید تبیین کنند که عباسی فردی شایسته برای دبیری جایزه هست یا نه.
قزلی با برشمردن اسامی تعدادی از اعضای هیات علمی جایزه جلال اظهار داشت: این نام ها بخشی از پاسخ به افرادی هست که به این انتصاب اعتراض داشته اند، راه نقد بسته نیست پس همواره هستیم بدون هیچ توهینی نقدها را شنید.
ادامه دارد…
فراهنگ ** ۱۰۸۵ ** ۱۸۸۰ ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما