به گفته گروه جامعه خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، علیرضا منوچهری گفت: امامزاده ابراهیم (ع) که مقبره او در کنار تخت جمشید قرار دارد از نوادگان امام موسی کاظم(ع) هست و آستان مقدس او از قدیم الایام در همین مکان بوده هست. 
وی ادامه داد: این مطلب که در قالب کلیپ منتشر شده که امامزاده‌ای جدید احداث شده و تابلو آن در عرض ۳ روز نصب شده کذب محض؛ فضا سازی و دروغ پردازی هست. 
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان مرودشت گفت: آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) یک ساختمان قدیمی داشته که به دلیل فرسوده بودن و امکان ریزش آن در سال ۱۳۹۲ در جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی فرمانداری شهرستان مرودشت و معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امورخیریه فارس مقرر شد که در اسرع وقت نسبت به تخریب ساختمان قدیمی اقدام و عملیات بازسازی و نوسازی آن آغاز شود. 
منوچهری افزود: برای آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی طرح مشترکی در خصوص احداث ساختمان جدید طراحی و سال ۱۳۹۲ عملیات عمرانی ساخت امامزاده طبق اصول فنی شروع شد. 
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان مرودشت گفت: با توجه به اینکه تابلو قدیمی فرسوده شده بود تابلو جدید ۶ ماه قبل نصب شده هست. 
وی ادامه داد: این امامزاده دارای ۳ هکتار زمین هست و هیات امنای پنج نفره دارد که نسبت به برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی با حضور اقشار مختلف مردم و هیات های مذهبی در محل امامزاده اقدام می کنند. 
منوچهری بیان کرد: پس این امامزاده از قدیم الایام در این محل وجود داده و فردی که این کلیپ را منتشر کرده مغرضانه این عمل را انجام داده هست. 
جواد یزدانی مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان فارس نیز در این باره  گفت:‌کلیپ منتشر شده در فضای مجازی درباره جدید بودن آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) دروغ محض هست چرا که در منابع و   نقشه های هوایی  سازمان میراث فرهنگی که  مربوط به قبل از انقلاب اسلامی نیز بنای این امامزاده مشخص هست. 
وی افزود: این امامزاده همیشه محل رجوع مردم از روستاهای اطراف بوده و مردم ارادت خاصی به این امامزاده داشته‌اند.

انتهای پیام/ 


http://fna.ir/a3u8vl
اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما