تام کروز هنرپیشه محبوب هالیوودی در یک خانواده کاتولیک و بسیار مذهبی زندگی و رشد کرده هست و آنطور که خودش بیان می کند قصد داشته تا یک کشیش خوب شود اما جاذبه و فریبندگی هالیوود این رویا را از او دور می کند و به سینما روی می آورد. در ادامه با ما همراه باشید تا ۵۰ راز جالب درباره تام کروز را بدانید.۵۰ راز جالب درباره تام کروز که باید کشیش می‌شد

۱. تام کامل او توماس کروز مپاتر چهارم هست.

۲. تام کروز در ۳ جولای ۱۹۶۲ در سیراکیوز نیویورک به دنیا امد.

۳. پدرش یک مهندس برق و مادرش معلم کودکان استثنایی بود.

۴. تام ریشه‌های آلمانی، ایرلندی، و انگلیسی دارد.

مطلب مرتبط: ۵۰ راز جالب درباره جولیا رابرتز فاش شد

۵. کروز در طول ۱۲ سال در ۱۵ مدرسه‌ی مختلف تحصیل کرد که در تمام آنها به او قلدری می‌کردند.

۶. در ۱۲ سالگی با پس‌اندازش اولین موتور سیکلت خود را خرید.

۷. تام هاکی بازی می‌کرد اما وقتی مصدوم شد و دندان‌های جلویش آسیب دید دست از بازی کردن برداشت.

۸. تام در یک خانواده کاتولیک مذهبی بزرگ شد و در ابتدا قصد داشت کشیش شود. در ۱۴ سالگی، حتی در یک سمینار فرانسیسکویی در سینسیناتی شرکت کرد، اما فریبندگی هالیوود خیلی قوی‌تر بود.

تام کروز

۹. شاید از شنیدنش تعجب کنید اما تام کروز در طول سال‌های دبیرستان کشتی‌گیر بوده هست.

۱۰. کروز پدرش را یک پدر آزارگر توصیف می‌کند ـ یک ترسوی قلدر. او مادرش را در جوانی رها کرد و تام مجبور شد دست به شغل‌های عجیبی مثل چمن‌زنی بزند تا در پرداخت صورتحساب‌ها به مادرش کمک کند.

۱۱. وقتی تام در نمایش دبیرستانی Guys and Dolls نقش اصلی را به دست آورد، به بازیگری علاقه‌مند شد.

مطلب مرتبط:  ۴۸ راز جالب درباره اسکارلت جوهانسون را بدانید

۱۲. زمانی که برای کسب موفقیت در بازیگری تلاش می‌کرد، به عنوان پیشخدمت و باربر کار می‌کرد و میزهای رستوران را تمیز می‌کرد. بعدها در خانه تئاتر Neighborhood تحصیل کرد.

۱۳. تام مراسم فارغ‌التحصیلی دبیرستان را از دست داد زیرا در حال بازی در Godspell بود.

۱۴. در طول دهه‌ی ۸۰، با جولیا رابرتز، برای بازی در نقش‌های اصلی اقتباسی از John Carter of Mars در نظر گرفته شدند که در نهایت با بازی تیلور کیچ در گیشه شکست خورد.

۱۵. تام در ۱۹۹۴گواهینامه‌ی خلبانی‌اش را گرفت.

۱۶. آنی رایس نویسنده، بازی تام کروز در نقش لستات در اقتباس سینمایی کتابش با نام مصاحبه با خوناشام را مورد انتقاد قرار داد. با این حال، پس از دیدن کلیپ، دو صفحه تبلیغات را از Daily Variety به ارزش ۷،۷۴۰ دلار خریداری کرد و ضمن عذرخواهی از تام کروز بازی او را ستود.

۱۷. در ۱۹۹۴، از سوی باشگاه Hasty Pudding هاروارد که به تولید محصولاتی با حضور فارغ‌التحصیلان هاروارد در لباس جنس مخالف معروف هست، به عنوان مرد سال انتخاب شد. تام هم متعاقبا با پوشیدن سوتین و کفش‌های پاشنه بلند جایزه را پذیرفت.

۱۸. پاتریک سویز، همبازی او در Outsiders، در کتاب خاطرات خود با عنوان The Time of My Life فاش کرد تام کروز به قدری از دندان‌هایش خجالت می‌کشید که از گرفتن تصویر خودداری می‌کرد.

۱۹. تام  معمولا در کلیپ‌ها نقش قهرمانان را بازی می‌کند اما سال ۱۹۹۸ در لندن به کمک محافظ‌هایش، مهاجمانی را که به یک زن حمله‌ور شده بودند فراری داد و به یک قهرمان واقعی تبدیل شد.

۲۰. سال ۱۹۹۶، پس از از آن که شاهد برخورد یک زن با اتومبیل بود، او را به بیمارستان رساند و وقتی فهمید آن زن بیمه ندارد، صورتحساب ۷۰۰۰ دلاری اورژانس را هم پرداخت کرد.

۲۱. پل نیومن که در کلیپ Color of Money با او همبازی بود، تام را به اتومبیل‌رانی علاقه‌مند کرد و تام هم در تیم نیومن به مسابقه دادن پرداخت.

۲۲. هنگام ساخت کلیپ انیمیشن ‘Aladdin’ در ۱۹۹۲، دیزنی چهره‌ی قهرمان داستان را از تام کروز الگوبرداری کرد که با کلیپ هایی نظیر ‘Days Of Thunder’ و ‘A Few Good Men’بر گیشه حکم‌رانی میکرد.

۲۳. او صحنه‌ی معروف کلیپ Risky Business را فی‌البداهه اجرا کرد که در آن با زیرپوش می‌رقصد. این صحنه که فیلمبرداری آن نصف روز طول کشید، تنها با یک جمله در فیلمنامه شروع شد: جوئل با زیرپوش در خانه می‌رقصد.

۲۴. اولین هنرپیشه‌ای هست در پنج کلیپ متوالی بازی کرده هست ( چند مرد خوب، شرکت، مصاحبه با خوناشام، ماموریت غیرممکن و جری مگوایر)، که در ازای آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کسب کرد.

۲۵. پس از پایان دوره‌های تحصیلش، پیوستن به کلیسای سایتولوژی (علم‌گرایی) در غلبه بر خوانش‌پریشی به او کمک کرد.

۲۶. همسر اولش میمی راجرز هنرپیشه بود. این دو در فوریه‌ی ۱۹۹۰ طلاق گرفتند.

تام کروز

۲۷. نیکول کیدمن هنرپیشه ۱۱ سال همسر او بود. اما این دو هم در ۲۰۰۱ طلاق گرفتند.

تام کروز

۲۸. در ۱۹۹۲ ایزابلا جین کیدمن کروز، و در ۱۹۹۵ کانر آنتونی کیدمن کروز را به فرزندی گرفت.

۲۹. زمانی که با نیکول کیپمن ازدواج کرده بود، تصور می شد تام کروز همجنس‌گرا باشد و فقط برای حفظ وجهه‌ی  عمومی خود با او ازدواج کرده هست. این شایعات به لطف هنرپیشه‌ی همجنس‌گرای کلیپ‌های پورن، چد اسلیتر، ساخته شد که ادعا کرد با تام کروز رابطه‌ داشته هست. با این حال، ثابت شد این شایعات دروغ بیش نبوده هست.

۳۰. در ۲۰۰۲ برای صاف شدن دندان‌هایش آن‌ها را ارتودنسی کرد اما مجبور بود برای بازی در کلیپ‌ها آن‌ها درآورد.

۳۱. تام کروز در سال ۲۰۰۶ با کتی هولمز ازدواج کرد. کروز اوایل صبح ۱۷ ژوئن ۲۰۰۵ و بر فراز برج ایفل به هولمز پیشنهاد ازدواج داد.

تام کروز

۳۲. طی سومین ازدواجش با کتی هولمز در ایتالیا، ساقدوش او کسی نبود جز دیوید میسکاویج، رهبر کلیسای سایتولوژي.

۳۳ سوری، دختر او و کتی هولمز، در آوریل ۲۰۰۶ به دنیا آمد. تصور می‌شود کلمه‌ی سوری شکل دیگری از سارا باشد.

۳۴. couch incident در برنامه‌ی اپرا، از سوی مجله‌ی Entertainment یا E رتبه‌ی اول غافلگیرکننده‌ترین لحظه‌های تلویزیونی و در BoxOfficeProphets.com رتبه‌ی پنجم را به خود اختصاص داد و موضوع بسیاری از نقیضه‌ها شد.

۳۵.  کتی هولمز،همسر سابق تام کروز، پیش از ازدواج با او در نوجوانی پوستری از او را به دیوار اتاقش چسبانده بود. سال ۲۰۰۴ و ماه‌ها قبل از ملاقات آن ها، کتی به مجله‌ی Seventeen گفت: همیشه فکر می‌کردم قرار هست با تام کروز ازدواج کنم!

۳۶. در ۲۰۱۳ کروز اعتراف کرد که کتی به صورت غیابی از او طلاق گرفته هست تا دخترشان سوری را از ساینتولوژی حفظ کند. هم چنین اقرار کرد سوری دیگر از اعضای فعال کلیسا نیست.

۳۷. قد تام کروز ۱۷۰ سانتی‌متر هست. با این حال میمی راجرز ۱۷۴، نیکول ۱۸۰ و کتی ۱۷۵ سانتی‌متر قد داشتند.

تام کروز

۳۸. هم‌چنین میمی ۶ سال و نیکول ۵ سال بزرگ‌تر از تام بودند اما کتی ۱۶ سال از او جوان‌تر بود. به این ترتیب در هر ازدواج همسر جوان‌تری انتخاب کرد.

۳۹. تام از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ به پنه‌لوپه کروز علاقه‌مند بود.

تام کروز

۴۰. از سال ۲۰۰۶ در ژاپن روز ۱۰ اکتبر را روز تام کروز اعلام کرده‌اند زیرا تام کروز بیش از هر ستاره‌ی غربی از این کشور دیدن کرده هست.

۴۱. در ۲۰۰۶، Premiere تام کروز را قدرتمندترین هنرپیشه‌ی هالیوود نامید زیرا در فهرست قدرت این مجله رتبه ی ۱۳ را به خود اختصاص داده بود که در میان هنرپیشه ها بالاترین بود. در همان سال فوربس او را در میان قدرتمندترین چهره‌های مشهور دنیا قرار داد.

۴۲. تام کروز و کامرون دیاز در کلیپ شوالیه و روز کنار هم بازی کردند. مسلما کامرون دیاز از تام کروز بلندتر بود. کامرون ۱۷۴ و تام ۱۷۰ سانتی‌متر قد داشتند. با این حال جالب هست بدانید در طول کلیپ تام کروز از او بلندتر به نظر می‌رسد.

تام کروز

۴۳. میمون کلیپ Rock of Ages ایده‌ی او بود. وقتی برای نقش استیسی جکس آماده می‌شد، از آدام شانکمن کارگردان یک میمون خواست، که بعد از تماشای نوار تست این میمون آن را Hey Man نامید.

۴۴. در مراسم جوایز MTV در سال ۲۰۰۵ جایزه‌ی MTV Generation را دریافت کرد.

۴۵. قبل از آن که رابرت داونی جونیور به عنوان تونی استارک به ایفای نقش بپردازد، کروز را برای بازی در مرد آهنی انتخاب کرده بودند.

۴۶. کروز در سال ۲۰۰۸ با بازی در نقش یک تهیه‌کننده‌ی بددهن در کلیپ کمدی تندر استوایی، تصویر کلیشه‌ای خود را به زیرکی تغییر داد.

۴۷. بن استیلر همبازی او در تندر استوایی، شخصیت پردازی کروز را به Les Grossman نسبت می‌دهد، از جمله طاسی و میل شدید به رقصیدن. هم‌چنین تصمیم گرفت کلیپ را با دست‌های بزرگ مصنوعی بازی کند.

۴۸. در طول ساخت کلیپ جنگ دنیاها، تام کروز یک چادر ساینتولوژی را با داوطلبان برپا کرده بود که در آن مطالبی راجع به آن توزیع می‌شد.

۴۹. او از قرض دادن چهره‌اش به عروسک‌ها یا بازی‌های ویدئویی خودداری می‌کند.

۵۰. دارایی خالص تام ۳۵۰ میلیون دلار هست.

تام کروز


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: boomsbeat

تام کروز: ۵۰ راز جالب درباره تام کروز که باید کشیش می شد


 

(مشاهده ۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما