به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، باشگاه استقلال امروز (چهارشنبه) با دو بازیکن آکادمی خود به نام‌های حسین توکلی و محمدرضا داوری تمدید قرارداد کرد که مدت قرارداد جدید آنها که در رده جوانان هستند، هفت ساله هست. این اتفاق در حالی رقم خورده هست که براساس قوانین نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها برای مدت زمان قرارداد با بازیکنان خود محدودیت‌هایی دارند که باشگاه استقلال هیچ‌کدام از این محدودیت‌ها را رعایت نکرده هست.

در فصل پنجم قوانین نقل‌وانتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان که قابل اجراست در خصوص مدت و ماهیت قراردادها و شرایط فسخ آن‌ها درباره این موضوع به طور واضح توضیحاتی ارائه شده هست. ماده ۱۹ این اساسنامه می‌گوید طول مدت قرارداد برای بازیکنان حرفه‌ای حداقل از تاریخ شروع آن تا انتهای همان فصل و حداکثر پنج فصل ورزشی هست. همچنین مدت زمان قرارداد با بازیکنان زیر ۱۸ سال که بازیکنان حرفه‌ای محسوب نمی‌شود، اگر بیشتر از سه فصل باشد، تخلف محسوب می‌شود.

این در حالی هست که باشگاه استقلال با دو بازیکن رده جوانان خود قرارداد هفت ساله امضا کرده هست. اگر این بازیکنان حرفه‌ای و بالای ۱۸ سال باشند، باشگاه استقلال حق نداشته قرارداد بالای پنج سال امضا کند و اگر هم زیر ۱۸ سال باشند، قرارداد آنها حداکثر باید به مدت سه فصل باشد. با این حساب مشخصاً باشگاه استقلال در عقد قرارداد با این دو بازیکن مرتکب تخلف شده هست.

تصویر زیر قوانین مصوبه سال ۹۶ هست:

تصویر زیر قوانین مصوبه سال ۹۳ هست:

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما