کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

احسان جمالی روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه المپیادهای بین المللی ریاضی و شیمی گفت: برای رشته شیمی مسئولانی از تیم های مختلف کشورهای عراق، روسیه، تاتارستان، صربستان، اوکراین و ایران حضور داشتند.
وی گفت: همچنین در رشته ریاضی نیز مسئولان از تیم های مختلف از کشورهای روسیه، اوکراین و ایران در آماده سازی سوالات، تصحیح و آماده سازی نتایج با سازمان سنجش همکاری داشته اند.
جمالی در مورد نحو برگزاری المپیاد در ایران و چگونگی بین المللی شدن آن گفت: سازمان سنجش آموزش در ایران موظف به اجرای پذیرش دانشجو با برگزاری آزمون و آزمون های غیر مرتبط دانشگاهی هست که در سال بالغ ۱۶۰ آزمون برگزار می کند.
وی با بیان اینکه یکی از آزمون های این سازمان برگزاری المپیادهای داخلی و بین المللی هست، گفت: سازمان سنجش بر اساس مصوبات قانونی موظف به برگزاری المپیادهای دانشجویی هست که تاکنون ۲۳ بار به صورت منظم و هر ساله برگزار کرده هست.
جمالی یادآور شد: نخستین المپیاد کشوری در ایران در سال ۷۵ با شش رشته شروع شد و ۲۲ دوره هست که این المپیاد برگزار می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: امسال این المپیاد در ۲۰ رشته انجام شد و مقرر شده در سال آینده سه رشته نیز به این المپیادها افزوده شود.
وی اظهار داشت: برگزاری المپیاد کشوری یا داخلی در سه مرحله هست که مرحله اول همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در ۲۰ رشته برگزار شد و ۱۵ نفر اول این آزمون برای شرکت در مرحله نهایی انتخاب شدند.
جمالی گفت: در این ۲۰ رشته تعداد ۳۰۱ هزار و ۷۵۰ نفر یا یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت ۳۱۰ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.
وی یادآور شد: برای این المپیاد به گونه دیگری هم نفرات برگزیده می شوند که آن هم به صورت نیمه متمرکز انجام می شود که توسط هشت قطب دانشگاهی کشور برگزار و نفرات برگزیده به مرحله نهایی ورود پیدا می کنند.
وی تصریح کرد: در سال جاری دو هزار و ۵۸۵ نفر در المپیاد نیمه متمرکز به رقابت پرداختند که در هر رشته پنج نفر برای مرحله نهایی انتخاب شدند.
جمالی افزود: مرحله نهایی با حضور ۹۷۹ نفر برگزار شد که این آزمون اواخر ماه گذشته بود و نفرات برتر رشته های شیمی و ریاضی انتخاب شدند.
معاون سازمان سنجش خاطر نشان کرد: وزارت علوم با همکاری بنیاد نخبگان تسهیلات ویژه ای برای برگزیدگان این المپیادها در نظر گرفته هست.
جمالی اظهار داشت: در رشته ریاضی تعداد ۴۳ نفر و در رشته شیمی ۴۵ نفر در این المپیاد بین المللی شرکت کردند.
وی گفت: دانشجویان ایرانی به همراه دانشجویان روسیه، تاتارستان، عراق، اوکراین، لهستان و صربستان از ۲۲ مردادماه تا امروز ( ۲۶ مرداد) رقابت شان در دانشگاه شهید بهشتی انجام شد.
فراهنگ **۹۱۸۷** خبرنگار: حمید بازگشا انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما