با توئیت پائولو کوئلیو به رضا پهلوی حواس‌ها به سمت او متوجه شده هست. کوئلیو نویسنده و تحلیل‌گر اجتماعی پرطرفدار در توئیتی خطاب به رضا پهلوی از او می‌خواهد ساکت شود. در ادامه به متن این توییت توجه کنید:

توئیت پائولو کوئلیو به رضا پهلوی: ساکت شو،‌ساواک مرده ...

وب سایت مستقل kodoom.com:‌ پائولو کوئلیو، نویسنده‌ی پرفروش‌ترین رمان‌های برزیل، که رمان کیمیاگر او به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌هست، با بیش از ۱۵ میلیون فالوور در میان ایرانیان و اندیشمندان جهان یکی از پرطرفدارترین تحلیلگران اجتماعی هست. او اخیرا تصمیم گرفته‌هست نسبت به اظهارات رضا پهلوی، فرزند تبعید‌شده‌ی شاه مخلوع ایران واکنش نشان دهد، کسی که از تظاهرات در ایران و سیاست ترامپ برای سرنگونی حکومت ایران حمایت می‌کند.

مطلب مرتبط: رئیس جمهور از آزادی بیان و حق اعتراض بدون اغتشاش دفاع کرد

کوئلیو با اشاره به موضع‌گیری رضا پهلوی در توئیت خود نوشت:

ساکت شو. ساواک مرده و اگر تو خواهان کودتایی مانند کودتای ۲۸ مرداد باشی که سازمان سیا آن را رهبری کرد، مردم به حمایت از کشورشان صف‌آرایی می‌کنند.

Shut up. SAVAK is dead, and the Iranian people will rally to support their country if you ever ask for another coup d’etat like the one orchestrated by CIA in 1953

بعد از این‌که چندین نفر از وفاداران به پادشاهی ایران و خانواده‌ی پهلوی به کوئلیو اعتراض کردند و کتاب‌هایش را آتش زدند، کوئلیو توئیت کرد: “من در طول چند سال اخیر به دیدن این صحنه از کتاب‌هایم در کشورهای مختلف عادت کرده‌ام – زنده نگه‌داشتن سنت نازی‌ها در آتش زدن کتاب… و من باور دارم ایرانیان حرف آخر را در سرنوشت خودشان می‌زنند، بدون دخالت خارجی- آن‌ها به اندازه‌ی کافی قوی و باهوش هستند.”

یک منبع خبری ایرانی در ۲۰۱۱ گفته کرد دولت ایران آثار پائولو کوئلیو را ممنوع کرده‌هست. وزیر فرهنگ برزیل سانسور در ایران را محکوم کرده‌هست.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: kodoom

توئیت پائولو کوئلیو به رضا پهلوی: ساکت شو،‌ساواک مرده …

توئیت پائولو کوئلیو به رضا پهلوی


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۵۲ نفر)

نوشته های مرتبط

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما