مجله آمریکایی پیپل در ماه های پایانی هر سال از میان ستارگان چهره جذاب ترین مرد سال را انتخاب می‌کند که این رسم از سال ۱۹۸۵ تا کنون ادامه داشته هست و همه ساله برگزار شده هست. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۲۹ جذابترین مرد سال را از ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۷ بشناسید.

۱. بلیک شلتون

جذاب ترین مرد سال

بلیک شلتون خواننده‌ی سبک کانتری و شخصیت تلویزیونی امریکایی، به‌عنوان جذاب ترین مرد سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

جذاب ترین مرد سال ۲: دواین جانسون

جذاب ترین مرد سال

دواین جانسون، ملقب به “د راک”، جذاب ترین مرد سال ۲۰۱۶ شده هست. او قهرمان ۸ دوره کشتی و بازیگر سینما هست. او نقش‌آفرینی در سینما را با بازی در کلیپ “بازگشت مومیایی” در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد.

۳. دیوید بکهام

جذاب ترین مرد سال

این فوتبالیست مشهور بریتانیایی در سال ۲۰۱۵ عنوان جذاب ترین مرد سال را به‌دست آورد. او نخستین بازی ملی خود را در اول ژوئن ۱۹۹۶ انجام داد و به عنوان یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان شناخته می‌شود. بکهام که یازده بار به عنوان زیباترین بازیکن فوتبال انتخاب شده، دارنده دو توپ طلا و یک بار نیز بازیکن سال اروپا شده هست. او در سال ۲۰۱۳ و با پیراهن باشگاه پاری سن ژرمن از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

جذاب ترین مرد سال ۴: کریس همسورث

جذاب ترین مرد سال

کریس در سال ۲۰۱۴ میلادی مرد جذاب سال شد. این ستاره استرالیایی با کلیپ ثور شهرت جهانی یافت. کلیپ‌های دیگر او عبارتند از پول نقد، گریز بی‌نقص، انتقام جویان، سفید برفی و شکارچی و کابین در جنگل.

۵. آدام لوین

جذاب ترین مرد سال

او در سال ۲۰۱۳ به عنوان جذاب ترین مرد سال انتخاب شد. این خواننده و ترانه‌سرا اهل ایالات متحده امریکا و عضو گروه راک مارون فایو هست. لوین همچنین یکی از داوران مسابقه استعدادیابی صدا “The Voice” هست.

جذاب ترین مرد سال ۶: چنینگ تیتوم

جذاب ترین مرد سال -

چنینگ تیتوم در سال ۲۰۱۲ عنوان جذاب ترین مرد سال را به خود اختصاص داد. او بازیگر آمریکایی هست. وی علاوه بر بازیگری، در تهیه‌کنندگی و مانکنی نیز فعالیت دارد

۷. بردلی کوپر

جذاب ترین مرد سال -

بردلی کوپر در سال ۲۰۱۱ به عنوان جذاب ترین مرد سال انتخاب شد. او بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر آمریکایی می‌باشد. بردلی برای اولین بار بخاطر بازی در مجموعه‌های تلویزیونی مانند آلیاس و جک و بابی شناخته شد. سپس بازی وی در کلیپ‌هایی همچون مرد پاسخ‌های مثبت و با تو حال نمی‌کند دیده شد. اما شهرت بسیار وی برای بازی در کلیپ‌های خماری (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳)، نامحدود (۲۰۱۱) و ای-تیم (۲۰۱۰) شکل گرفت. بازی وی در کلیپ اخاذی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۳، بسیار مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. کوپر دراین کلیپ با کریستین بیل هم‌بازی شد.

جذاب ترین مرد سال ۸: رایان رینولدز

جذاب ترین مرد سال -

رایان رینولدز در سال ۲۰۱۰ جذاب ترین مرد سال شد. رینولدز هنرپیشه سینما و تلویزیون کانادایی هست.

۹. هیو جکمن

جذاب ترین مرد سال

هیو جکمن در سال ۲۰۰۸ جذاب ترین مرد سال شد. او با ایفای نقش ژان والژان در کلیپ موزیکال بینوایان نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال ۲۰۱۳ و برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد کلیپ موزیکال یا کمدی برای همین نقش شد. او پیش از این در سال ۲۰۰۲ نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای ایفای نقش در کلیپ کیت و لئوپولد شده بود.

جذاب ترین مرد سال ۱۰: مت دیمون

جذاب ترین مرد سال -

مت دیمون در سال ۲۰۰۷ جذاب ترین مرد جهان شد. بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی هست. دوران حرفه‌ای او از زمانی شروع شد که با همراهی بن افلک در کلیپ ویل هانتینگ خوب به عنوان نویسنده فعالیت کرد و جایزه اسکار بهترین نمایشنامه اصلی را کسب کردند. همچنین مت دیمون برای بازی در این کلیپ نامزد دریافت جایزه اسکار، جایزه گلدن گلاب، جایزه ستلایت و جایزه انجمن بازیگران کلیپ شد.

۱۱. متیو مک‌کانهی

جذاب ترین مرد سال -

متیو دیوید مک‌کانِهِی در سال ۲۰۰۵ عنوان جذاب ترین مرد را به دست آورد. او بازیگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کنندهٔ آمریکایی هست. نام او نخستین بار با کلیپ مات و مبهوت مطرح شد که در ژانر کمدی ساخته شده بود و محصول ۱۹۹۳ هست. سپس در کلیپ‌های دیگری چون قتل‌های زنجیره‌ای تگزاس: نسل بعدی، زمانی برای کشتن، کلیپ تاریخی اسپیلبرگ به نام آمیستاد، تماس،ادتی‌وی و یو-۵۷۱ به ایفای نقش پرداخت.

جذاب ترین مرد سال ۱۲: جود لا

جذاب ترین مرد سال -

جود لا در سال ۲۰۰۴ جذاب ترین مرد جهان شد. او بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان انگلیسی هست. اولین نقش تلویزیونی‌اش را نیز در سال ۱۹۸۹ میلادی انجام داد. جود لا در کلیپ‌های مختلف کارگردانان شهیری همچون اندرو نیکول، کلینت ایستوود و دیوید کراننبرگ نقش‌آفرینی کرده هست، اما نقشش در کلیپ آقای ریپلی بااستعداد باعث شد وی نه تنها نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شود، بلکه جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از بفتا دریافت کند.

۱۳. جانی دپ

جذاب ترین مرد سال

جانی دپ از دیگر مردانی هست که دوبار عنوان جذاب ترین مرد سال را کسب کرده‌. او یک‌بار در سال ۲۰۰۳ و بار دیگر در سال ۲۰۰۹ توسط مجله “People” به این عنوان انتخاب شد.

۱۴. بن افلک

جذاب ترین مرد سال

بن افلک در سال ۲۰۰۲ به عنوان جذاب ترین مرد سال انتخاب شد. او در کلیپ‌های شکسپیرعاشق، ویل هانتینگ خوب، آس‌های دودی، قاعده بازی، آرگو، بی‌باک، شهر، پرل هاربر، گیگلی و دختران جرسی ایفای نقش کرده هست.

۱۵. پیرس برازنان

جذاب ترین مرد سال

پیرس برازنان در سال ۲۰۰۱ جذاب ترین مرد سال شد. او که در ۱۷ کلیپ و سریال نقش‌آفرینی کرده، چهارمین هنرپیشه بعد از شون کانری هست که در چهار کلیپ از مجموعه کلیپ‌های جیمز باند ایفای نقش کرده‌هست.

۱۶. هریسون فورد

جذاب ترین مرد سال

هریسون فورد در سال ۱۹۹۸ عنوان جذاب ترین مرد سال را به‌دست آورد. این ستاره کهنه‌کار از سال ۱۹۶۶ تاکنون در ده‌ها نقش ظاهر شده هست. جنگ ستارگان و ایندیاناجونز از ماندگارترین کلیپ‌های هریسون فورد هستند.

۱۷. جرج کلونی

جذاب ترین مرد سال

در میان جذاب ترین مردان سال، جرج کلونی تنها ستاره‌ای نیست که دوبار این عنوان را کسب کرده هست. او سه رقیب دیگر هم داشته هست. کلونی یک‌بار در سال ۱۹۹۷ و یک بار هم در سال ۲۰۰۶ جذاب ترین مرد سال شد.

۱۸. دانسل واشنگتن

جذاب ترین مرد سال

واشنگتن در سال ۱۹۹۶ جذاب ترین مرد سال شد. او از دهه نود با حضورش در کلیپ‌های مختلف و با به تصویر کشیدن زندگی واقعی بعضی از شخصیت‌ها همچون استیو بیکو، مالکوم ایکس، رابین کارتر، میلیون بی‌تالسون، فرنک لوکاس و هرمن بون توجه بسیاری را به سوی خود برانگیخت. واشنگتن تا به حال ۳ جایزه گلدن‌گلاب و ۲ جایزه آکادمی دریافت کرده هست.

۱۹. برد پیت

جذاب ترین مرد سال

برد پیت در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۰ میلادی به عنوان جذاب ترین مرد سال انتخاب شد. او تاکنون پنج‌بار نامزد دریافت جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب و یک‌بار برنده جایزه گلدن گلوب شده هست. او با کلیپ کمتر از صفر در سال ۱۹۸۷ بر پرده سینما ظاهر شد و نخستین فیلمی که باعث شناخته‌شدن برد پیت شد، کلیپ تلما و لوییز محصول سال ۱۹۹۱ بود.

۲۰. کیانو ریوز

جذاب ترین مرد سال -

کیانو ریوز در سال ۱۹۹۴ جذاب ترین مرد سال شد. ریوز بازیگر، کارگردان، تهیه‌کننده و موسیقیدان کانادایی هست. او بیشتر برای بازی در نقش نئو در سه‌گانه کلیپ ماتریکس، کلیپ سرعت، دراکولای برام استوکر، نقش تد لوگان در ماجراجویی بسیار عالی بیل و تد، وکیل‌مدافع شیطان، کنستانتین و فرنچایز جان ویک شناخته شده‌هست.

۲۱. ریچارد گی‌یر

جذاب ترین مرد سال

ریچارد هم از ستارگانی هست که دوبار در سال‌های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۹ میلادی به عنوان جذاب ترین مرد سال برگزیده شده‌ هست. از جمله کلیپ‌های معروف او می‌توان به شیکاگو، زن زیبا، سامرزبای، بی‌وفا و هاچیکو اشاره کرد.

۲۲. نیک نولتی

جذاب ترین مرد سال

نیک نولتی در سال ۱۹۹۲ جذاب ترین مرد سال شد. از کلیپ‌ها یا حضور تلویزیونی که وی در آن نقش داشته هست می‌توان به جوخه گانگستر، هتل رواندا، آن سوی پرچین، نوح، ماجراهای اسپایدرویک، نگهبان باغ‌وحش، تنگه وحشت، هالک، آرتور، دور برگردان، روغن لورنزو، رنج و پارکر اشاره کرد.

۲۳. پاتریک سوویزی

جذاب ترین مرد سال

پاتریک سوویزی در سال ۱۹۹۱ به عنوان جذاب ترین مرد سال برگزیده شد. اوج معروفیت او با بازی در کلیپ‌های رقص کثیف (۱۹۸۷) و روح (۱۹۹۰) و به وانگ فو، با تشکر برای همه چیز! جولی نیومر (۱۹۹۵) همراه بود. سوویزی در ۵۷ سالگی به علت ابتلا به سرطان درگذشت.

۲۴. تام کروز

جذاب ترین مرد سال

تام کروز در سال ۱۹۹۰ جذاب ترین مرد سال شد. او تاکنون سه بار نامزد جایزه اسکار شده و ده‌ها جایزه مهم دیگر از جمله سه جایزه گلدن گلوب را به‌دست آورده هست. کروز با بازی در کلیپ تاپ گان (۱۹۸۶) به شهرت جهانی رسید و از آن پس، بیش از دو دهه هست که همچنان فعالانه در کلیپ‌های گوناگون حاضر می‌شود.

جذاب ترین مرد سال ۲۵: شان کانری

جذاب ترین مرد سال

شان کانری در سال ۱۹۸۹ عنوان جذاب ترین مرد سال را به‌دست آورد. او بیشتر به‌دلیل به‌تصویر کشاندن کاراکتر جیمز باند در هفت کلیپ سینمایی شناخته می‌شود. شان کانری در سال ۱۹۸۸ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای کلیپ تسخیرناپذیران از آن خود کرد. همچنین وی سه جایزه گلدن گلوب و دو جایزه بافتا را در کارنامه خود دارد.

۲۶. جان فیتزجرالد کندی جونیور

جذاب ترین مرد سال

جان فیتزجرالد کندی جونیور، وکیل آمریکایی، روزنامه نگار و ناشر مجله بود که در ۱۹۸۸ عنوان جذاب ترین مرد سال را به دست آورد. وی تنها بازمانده پسر سابق رئیس جمهور جان اف کندی و بانوی اول ژاکلین کندی و برادر کوچکتر سفیر سابق آمریکا در ژاپن کارولین کندی بود. پدرش درست سه روز قبل از سومین سالگرد تولدش ترور شد.

جذاب ترین مرد سال ۲۷: هری هملین

جذاب ترین مرد سال

هری هملین در سال ۱۹۸۷ عنوان جذاب ترین مرد سال را به خود اختصاص داد. او هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا هست. وی از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌هست. از کلیپ‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته هست می‌توان به برخورد تایتان‌ها اشاره کرد.

جذاب ترین مرد سال ۲۸: مارک هارمون

جذاب ترین مرد سال

مارک هارمون در سال ۱۹۸۶ عنوان جداب ترین مرد سال را دریافت کرد. ازجمله کلیپ‌های او می‌توان به در جستجوی آزادی، قرارگاه نظامی، جمعه عجیب، وایت ایرپ اشاره کرد.

۲۹. مل گیبسون

جذاب ترین مرد سال

انتخاب جذاب ترین مرد سال با انتخاب مل گیپسون در سال ۱۹۸۵ آغاز شد. او در سال ۱۹۹۵ میلادی، برای کلیپ شجاع‌دل موفق به دریافت دو جایزه اسکار بهترین کارگردانی و اسکار بهترین کلیپ از سوی آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک شد. مل گیبسون علاوه بر حرفه بازیگری و کارگردانی، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و دوبلور هم هست.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

جذاب ترین مرد سال: ۲۹ جذاب ترین مردان سال از ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۷


خبرخوان هفته

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما