کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

محمد حاجی‌ میرزایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی آینده برتر اظهارداشت: هفتمین جشنواره بازی های رایانه ای فراخوان خود را اول آذر ماه منتشر کرد و بازیکنان تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند تا آثار خود را ارسال کنند.
وی با اشاره به اینکه این دوره ازجشنواره ماننده دوره گذشته در هشت ژانر اصلی هست، ادامه داد: در این جشنواره تمامی بازی‌ های مستقل و غیر مستقل می توانند شرکت کنند و تمامی آثار بدون توجه به شرایط تیم سازنده مورد داوری قرار می ‌گیرد. همچنین آثار بر اساس هشت ژانر اصلی دسته‌ بندی خواهند شد و تفکیکی بین بازی ‌های بزرگ و کوچک صورت نمی ‌گیرد.
حاجی میرزایی افزود: بهترین بازی ‌های نقش‌آفرینی، اکشن، ماجرایی، استراتژی و مدیریتی، ماجرایی- اکشن، سکوبازی، ورزشی و ساده ایرانی، در این رویداد از سوی داوران ایرانی و بین‌المللی انتخاب و معرفی خواهند شد.
وی گفت: متاسفانه الان حجم زیادی از بازار را بازی های خارجی فرا گرفته و در بخش کامپیوتر شخصی بازی خوبی نداریم همچنین کاهش فروش بازی های PC ایرانی سبب شده تا توسعه این بخش مشکلاتی داشته باشد اگر بتوانیم مردم را جذب بازی های ایرانی کنیم به صنعتی شدن بازی کمک کرده ایم.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا بازی های پی سی (کامپیوترهای شخصی) اندازه بازی های موبایلی دیده شود، افزود: بیشتر بازی ها با حمایت جایی ساخته می شود و ارتباط بین سفارش دهنده و تولید کننده هست ما می خواهیم این را برعکس کنیم یعنی سمت و سوی بازی سازی را به سمت بازی سفارشی مردم ببریم به عبارت دیگر تولیدکنندگان، بازی هایی بسازند که مردم می خواهند.
وی بیان داشت: بازی سازان باید بتوانند سرمایه ساخت بازی بعدی خود را از مردم و با فروش بازی خود فراهم کنند و باید حجم نقدینگی در فروشگاه های دیجیتال بالاتر برود تا بازی های ایرانی سهم بیشتری به خود اختصاص دهند.
دبیر جشنواره بازی های رایانه ای با اشاره به تفاوت این دوره نسبت به سال های گذشته گفت: امسال یک فروش نوروزی از ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین ماه برگزار می کنیم و در جشنواره فروش بازی ‌های برتر ایرانی، فروشگاه‌ های عرضه دیجیتال بازی ‌های کامپیوتری و موبایلی، بلیت‌های خرید ۱۰ هزار تومانی را به کاربران می فروشند.
وی ادامه داد: بازیکنان هم با استفاده از این بلیت ‌ها، در طول مدت جشنواره (۱۹ اسفند تا ۲۰ فروردین) هم می ‌توانند در قرعه کشی بزرگ خریداران بازی ‌های ایرانی شرکت کنند و هم به مبلغ بلیت‌های خریداری شده، از مارکت‌ های دیجیتال بازی بخرند.
وی افزود: پیش بینی می کنیم که مبلغ قابل توجهی در طول جشنواره به سبد نوروزی فروش بازی های ایرانی افزوده شود که بر این اساس بنیاد ملی بازی ‌های رایانه‌ ای ۴۰درصد میزان فروش بازی ‌ها را به عنوان جایزه به تولیدکنندگان بازی پرداخت خواهد کرد.
وی گفت: همچنین مشارکت شخصیت های فرهنگی را خواهیم داشت تا از بازی های ایرانی روی موبایل استفاده بیشتر شود همچنین پیش بینی ما این هست که ۱۷۰ بازی در این جشنواره شرکت می کنند.
هفتمین جشنواره بازی های رایانه ای اول آذر ماه فراخوان خود را منتشر و تا ۱۵ دی ماه بازیکنان فرصت شرکت در این جشنواره را دارند. آیین اختتامیه این دوره نیز ۱۹ اسفند ماه در تالار وحدت با معرفی برگزیدگان برگزار خواهد شد.
فراهنگ**۹۳۳۸**۱۸۲۳
خبرنگار: صدیقه بهارلو** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما