کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار فرهنگی آینده برتر، حمید قبادی شامگاه سه شنبه در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان اظهار داشت: این جشنواره گام بلندی در راستای تخصصی شدن حوزه مد و لباس در ایران برداشته هست و همانگونه که می دانید حوزه لباس شامل سه گروه آقایان، بانوان و کودکان و نوجوانان هست.
وی با اشاره به اینکه گروه کودک و نوجوان جزء مهمترین اولویت های حوزه مد و لباس هست، گفت: نگاه و توجه به این گروه حاکی از توجه مسئولان و دست اندرکاران هست که ورق جدیدی در حوزه مد و لباس کشور رقم زده هست.
قبادی افزود: هنرمندان و طراحان لباس به صورت تخصصی و با علم به این گروه سنی اقدامات جدید انجام داده اند و با خلق آثار فاخر به ارتقای انتخاب مردم و کودکان و نوجوانان کمک کرده اند.
وی افزود: امیدواریم که این نهال که اولین دوره آن با قدرت و عزم راسخ برگزار شده هست، دوره های بعدی نیز رقم بخورد.
در ادامه مراسم، مینو پدرام دبیر جشنواره گفت: چند سالی هست که جشنواره های مد و لباس با هدف اعتلای پوشش اسلامی برگزار می شود و نگاه به پوشش اجتماعی کمتر بوده هست، همچنین نیازمند نگاه های نو در این عرصه بودیم و معتقدیم لازم هست از دوران کودکی این نگاه ها تقویت شود تا خلاء موجود در حوزه مد و لباس کودک و نوجوان رفع شود.
وی با اشاره به اینکه ایده های جدید در جشنواره ها شکل می گیرد و جریان می یابد، افزود: جشنواره ها بستر مناسبی برای ظهور و بروز ایده های نو و خلاقانه هست، جشنواره ملی لباس و طراحی کودک و نوجوان می تواند بسترساز و شکل گیری اندیشه و هویت فرهنگی برای آینده با نمایش وقار اسلامی باشد.
این بانوی هنرمند گفت: هنر طراحی لباس و پارچه از استعداد و خلاقیت هنرمندان نشات گرفته و هنر فاخری که از این سرزمین به قدمت تاریخ شکل گرفته هست.
پدرام ابراز امیدواری کرد که این جشنواره میراث دار هویتی باشد که با یاری صنعت گران و طراحان ارزش ها را بر قامت نونهالان و نوجوانان بنشاند.
در ادامه مراسم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیام معاون امور هنری این وزارتخانه قرائت شد و نخستین نمایشگاه ملی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان گشایش یافت.
در این نمایشگاه ۱۰۰ اثر لباس و ۵۵ اثر طراحی پارچه به نمایش گذاشته شده هست.
این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برپاست و ساعت کار جشنواره از ۱۰ صبح تا ۲۰ شب تعیین شده هست.
فراهنگ**۹۳۳۸**۱۵۴۰**۱۰۵۵
خبرنگار: صدیقه بهارلو * انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما