جمشید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره عزیمت خادمان اربعین حسینی و موکبهای خدمات‌رسان به مناطق زلزله زده کشور اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله و خسارت ناشی از آن، بعضی از موکبهای اربعین حسینی که در مسیر بازگشت به استانهای خود بودند راه را به سمت استان کرمانشاه و مناطق حادثه دیده عوض کردند.
وی ادامه داد: بعضی موکبها که در روزهای گذشته به کشور بازگشته‌اند به فوریت برای خدمات‌رسانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه رهسپار شدند و چادرهای خود را در این منطقه به پا کرده‌اند.
به گفته قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، بسیاری از موکب‌داران دیگر نیز بعد از استراحتی کوتاه به سمت مناطق زلزله زده عزیمت می‌کنند تا خدمات لازم به ویژه در بحث پخت غذای گرم را انجام دهند.
گودرزی افزود: مقداری از اقلام موکبهای اعزامی به مناطق زلزله زده تهیه شده اما سایر اقلام باید از سوی خیرین و هیئتهای مذهبی و مردم تامین شود.
وی تصریح کرد: آشپزخانه‌ها برای پخت غذا در مناطق زلزله زده در حال احداث هست و این فعالیت مهم حداقل در مدت ۱۰ روز انجام می‌گیرد.
قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات توضیح داد: موکبهای بعضی استانها به مناطق اعزام شده‌اند و بعضی دیگر نیز در حل عزیمت هستند؛ می‌توان در این رابطه از موکب‌داران خوزستان، کرمانشاه، ایلام، تهران، قزوین، گلستان، قم، مرکزی و … نام برد.
انتهای پیام/


http://fna.ir/a24xig
اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما