به گفته خبرگزاری فارس،امیرهوشنگ بهشت‌نژاد در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، اظهارکرد: چشم‌پزشکی دنیای پیچیده‌ای هست و شاید به‌ همین‌دلیل هست که برگزاری کنگره چشم‌پزشکی به‌ صورت سالانه، با هدف ارتقا بخشیدن سطح علمی چشم پزشکی در سطح کشور اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: در همین‌ راستا، همه‌ ساله جشنواره کلیپ‌ و تصویر به‌ عنوان یکی از برنامه‌های پرطرفدار کنگره برگزار می‌شود و آخرین موفقیت‌های متخصصان چشم‌پزشکی را به اطلاع شرکت‌کنندگان در کنگره می‌رساند.

بهشت‌نژاد درباره اهداف این جشنواره گفت: مهم‌ترین هدف آشناکردن شرکت‌کنندگان کنگره با مباحث آموزشی، موارد نادر و کیس‌های سخت در چشم‌پزشکی هست. بعضی اعمال جراحی چشم به‌ گونه‌ای هست که همه چشم‌پزشکان فرصت انجام آنها را پیدا نمی‌کنند، اما از طریق کلیپ‌‌ها و تصویر‌های ارائه‌شده به جشنواره می‌توانند با این موارد آشنا شوند و خدمات بهتری به بیماران خود ارائه کنند.

وی درباره اهمیت جشنواره کلیپ‌ و تصویر در معرفی آخرین دستاوردهای چشم پزشکان افزود: کنگره چشم‌پزشکی یکی از مناسب‌ترین رویدادهای پزشکی برای مطرح‌کردن یافته‌های جدید در زمینه چشم‌پزشکی و ابداعات متخصصان این حوزه هست که دراین زمینه ارائه کلیپ و تصویر بسیار مؤثر خواهد بود.

عضو هیأت علمی بیمارستان فارابی و فلوشیپ قرنیه و سگمان قدامی درباره اهمیت این جشنواره تاکید کرد: تصویر‌های جشنواره منبع نابی برای تهیه اطلس‌های چشم‌پزشکی از بیماران ایرانی هستند. این اطلس‌ها می‌توانند در مراکز آموزشی کشور مورد استفاده قرار گیرند. همچنین بعضی بیماری‌های چشم در منطقه به صورت آندومیک شایع‌ هستند. پس اطلس‌های بیماران ایرانی می‌تواند به مرجع چشم‌پزشکان در سطح منطقه تبدیل شوند.

بهشت‌نژاد درباره شرکت‌کنندگان در جشنواره کلیپ‌ و تصویر گفت: شرکت‌کنندگان باید از اعضای جامعه پزشکی بوده و قبلا در کنگره ثبت‌نام کرده باشند. اگرچه همه چشم‌پزشکان ممکن هست این فرصت را پیدا کنند که از موارد نادر و سخت تصویر یا کلیپ تهیه کنند اما معمولا آنها که خبره‌تر هستند در عکاسی و کلیپ‌برداری هم موفق‌تر عمل می‌کنند.

وی درباره معیارهای قضاوت درباره آثار کلیپ و تصویر توضیح داد: علاوه بر موارد علمی و آموزشی، جنبه‌های هنرمندانه‌ای همچون نورپردازی، بهره‌گیری از گفتار متن، استفاده از انیمیشن و توضیحات تصویری در آثار ارسال‌شده مورد داوری قرار می‌گیرد.

دبیر جشنواره کلیپ‌ و تصویر کنگره چشم پزشکی درباره نحوه نمایش آثار برگزیده اظهارکرد: آثار منتخب عکاسی در نمایشگاهی در غرفه انجمن چشم‌پزشکی در معرض دید گذاشته می‌شود. کلیپ‌ها هم در جلسه ویدئوژورنال نمایش داده می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما