راه های خانگی و طبیعی درمان قرمزی چشم موضوع مورد علاقه بسیاری از افراد هست چرا که قرمز شدن چشم‌ها یکی از اختلالات شایع چشم هست که اغلب از آن رنج می‌بریم. این مشکل غالبا نشانه‌ای از یک اختلال کوچک در چشم هست مانند ترکیدن رگ‌های خونی خونی یا کنژکتیویت (التهاب ملتحمه) هست. با این حال، اگر در اثر این اختلال احساس درد داشته باشید، ممکن هست مشکل جدی‌تر باشد.

درمان قرمزی چشم

قرمز شدن چشم بر دو نوع هست: قرمز شدن بدون درد و قرمز شدن دردناک. عللی که منجر به قرمز شدن چشم می‌شوند، بسیار متفاوت هستند.

بعضی از علل شایع قرمز شدن چشم‌ها عبارتند از ورم ملتحمه، گلوکوم حاد (آب سیاه)، زخم روی قرنیه و خراش بر روی قرنیه یا وجود تراشه‌ای کوچک در چشم. دلیل بروز ورم عنبیه اغلب مشخص نیست. این اختلال می‌تواند چشم شما را به نور حساس کند و ممکن هست دیدتان تار شود و حتی سردرد بگیرید. گلوکوم حاد جدی‌تر هست. ممکن هست در چشم‌تان احساس درد داشته باشید و افزایش ناگهانی فشار را در چشم‌تان تجربه کنید. گاهی اوقات ممکن هست بیمار باشید و بینایی شما تار شود مانند زمانی که در اثر التهاب عنبیه تار می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ درمان خانگی عفونت چشم که بسیار موثر هستند

وجود زخم بر روی قرنیه می‌تواند به علت عفونت ویروسی یا باکتری ایجاد شود و چشم شما را قرمز و به نور حساس کند. آخرین علت قرمز شدن دردناک چشم می‌تواند وجود یک تراشه‌ی کوچک در چشم شما باشد. این مورد باید سریعا درمان شود تا خطر عفونت کاهش بیابد. به طور کلی، قرمزی دردناک چشم ناشی از یکی از این علل شایع هست و اگر به موقع درمان نشود ممکن هست منجر به مشکلات جدی شود. در بعضی موارد حاد، می‌توانید قوه‌ی بینایی خود را برای همیشه از دست بدهید. پس، اگر دچار قرمزی دردناک چشم هستید، باید حتما با پزشک‌تان ملاقات کنید تا بهترین درمان را دریافت کنید.

در مورد قرمز شدن بدون درد چشم، دو علت عمده وجود دارد یکی ورم ملتحمه و دیگری ترکیدن رگ‌های خونی در چشم. ورم ملتحمه، التهابی هست که می‌تواند به علت آلرژی، عفونت یا یک عامل تحریک‌کننده ایجاد شود. این اختلال سبب می‌شود که رگ‌های خونی در ناحیه‌ی چشم شما ورم کنند ایجاد کند و ممکن هست احساس کنید که شن یا چیز زبری داخل چشم‌تان رفته‌هست. علائم دیگر این بیماری اغلب عبارتند از آبریزش و خارش چشم و حس کردن یک پوشش چسبناک روی مژه‌ها. و ترکیدن رگ‌های خونی متفاوت هست.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

ترکیدن رگ‌های خونی که به عنوان خونریزی زیر ملتحمه نیز شناخته شده‌هست می‌تواند به علت آسیب دیدن چشم، سرفه کردن یا فشار ایجاد شود. بعضی از علل شایع دیگر که می‌توانند سبب قرمز شدن بدون درد چشم شوند عبارتند از سیگار کشیدن، خطرات محیط زیست و محل کار، کمبود خواب، شنا.

راههای زیادی برای درمان قرمزی چشم وجود دارد، از جمله دارو و درمان‌های خانگی. با این حال، درمان باید بر اساس علت ایجادکننده‌ی اختلال باشد. این نوشتار شما را با بعضی از درمان‌های خانگی رایج برای تسکین قرمزی چشم آشنا می‌کند. مقاله را بخوانید تا این روش‌های درمانی را یاد بگیرید:

در ادامه ۲۶ درمان طبیعی و مفید برای درمان قرمزی چشم ها آمده هست

۱. آب

آب یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین داروهای خانگی برای تسکین قرمزی چشم هست که می‌توانید از آن استفاده کنید.

آب برای تسکین خارش و همچنین کاهش پف چشم‌ها ضروری هست.

برای انجام این روش درمانی به یک حوله تمیز و آب سرد نیاز دارید. باید حوله را در آب خیس کنید و آن را به مدت طولانی روی چشمهای‌تان نگه دارید.

یا به سادگی آب سرد را در چشمان‌تان پر کنید. به این ترتیب قرمزی چشم‌تان می‌تواند درمان شود.

درمان قرمزی چشم ۲. گلاب

اگر گلاب در دسترس‌تان دارید، می‌توانید از آن برای درمان قرمزی چشم‌ها استفاده کنید به این ترتیب که ابتدا باید یک توپ پنبه‌ای را در گلاب خیس کنید و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشم‌تان قرار دهید. این روش درمانی را باید دو بار در روز انجام بدهید.

یا می‌توانید یک قطعه خیار را در گلاب فرو کنید و آن را روی چشم آسیب‌دیده قرار دهید.

روش دیگر هم این هست که می‌توانید گلاب را به طور مستقیم استعمال کنید به این صورت که ۲ تا ۳ قطره از آن را در چشمی کع قرمز شده بریزید. این درمان می‌تواند به کاهش پف چشم کمک کند. به علاوه، این روش درمانی اغلب برای درمان حلقه‌های سیاه و چین و چروک زیر چشم استفاده می‌شود.

۳. شیر و عسل

روش دیگری برای درمان قرمزی چشم استفاده از ترکیب شیر و عسل هست. هم شیر و هم عسل دارای خواص ضد باکتری و آرام‌بخش هستند که برای درمان قرمزی چشم ضرورت دارند. این روش درمانی همچنین به درمان خارش چشم کمک می‌کند.

خیلی ساده یک پد پنبه‌ای را در مقداری شیر سرد و خام فرو کنید و سپس آن را بیش از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی چشم‌ آسیب‌دیده‌تان قرار دهید. به منظور درمان و جلوگیری از قرمزی چشم این روش درمانی را باید دو بار در روز انجام بدهید.

روش دیگر این هست که می‌توانید شیر را با عسل ترکیب کنید تا این اختلال را درمان کنید. ابتدا باید عسل و شیر را به نسبت مساوی مخلوط کنید و سپس در حدود ۲ یا ۳ قطره از آن را در چشمان‌تان بریزید.

۴. ترکیب نمک و آب

ترکیب نمک و آب نیز یکی از داروهای خانگی مفید برای تسکین قرمزی چشم هست. ترکیب حاصل با توجه به خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی که دارد می‌تواند این اختلال چشم را درمان کند. استفاده از این مایع می‌تواند به حذف باکتری که سبب بروز قرمزی در چشم‌ها شده‌هست، کمک کند.

برای انجام این روش درمانی، فقط باید مقداری آب را با ۱ قاشق غذا خوری نمک بجوشانید و ۲ یا ۳ بار در روز از این مایع برای شستن چشم‌تان استفاده کنید و این روش درمانی را به مدت دو تا سه روز ادامه بدهید. علائم این اختلال با استفاده از این روش بهتر خواهد شد.

۵. سرکه سیب

سرکه سیب دارای مزایایی برای پوست و سلامتی هست و می‌تواند قرمزی چشم را نیز درمان کند. سرکه سیب حاوی اسید مالیک هست که در مبارزه با عفونت باکتریایی که یکی از علل اصلی خارش و قرمزی چشم هست، بسیار تاثیر دارد.

به منظور خلاص شدن از قرمزی چشم‌ها، باید ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان آب مخلوط کنید. سپس می‌توانید یک توپ پنبه‌ای را در این ترکیب فرو کنید. در نهایت از این توپ پنبه برای تمیز کردن چشم خود استفاده کنید.

۶. آب سبزیجات

بعضی از سبزیجات تازه نیز برای رفع قرمزی چشم‌ها مفید هستند. نوشیدن آب سبزیجات نه فقط برای چشم، بلکه برای سلامت کلی شما نیز فایده دارد. برای این کار می‌توانید آب هویج یا اسفناج را امتحان کنید. مصرف آب این سبزیجات به طور مرتب می‌تواند به کنترل قرمزی و خارش چشم شما کمک کند.

۷. کمپرس گرم و سرد

قرمزی چشم را می‌توان با کمپرس گرم یا سرد نیز درمان کرد. کمپرس سرد نه تنها قرمز شدن چشم‌ها را با منقبض کردن عروق خونی درمان می‌کند بلکه به راحتی قرمزی چشم‌ها را نیز تسکین می‌دهد. اما شما نباید از یخ به طور مستقیم در چشم‌تان استفاده کنید. زیرا این کار ممکن هست منجر به سوختگی ناشی از یخ شود.

برای کمپرس سرد، باید یک کاسه را از آب گرم پر کنید و یک پارچه‌ی تمیز آماده کنید. تمام کاری که باید انجام بدهید این هست که پارچه را برای مدتی در کاسه‌ی پر از آب گرم قرار بدهید. سپس آب اضافی پارچه را بگیرید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشم‌های قرمز شده قرار دهید. این روش درمانی را می‌توانید هر ۲ ساعت یک بار تکرار کنید تا نتیجه رضایت‌بخشی حاصل شود.

برای کمپرس سرد، باید چند تکه یخ را داخل یک پارچه‌ی پنبه‌ای بپیچید و آن را به مدت چند ثانیه روی چشمی که دچار قرمزی شده‌هست، قرار دهید.

۸. قاشق خنک‌شده

شما همچنین می‌توانید با استفاده از یک قاشق خنک قرمزی چشم‌ها را به راحتی درمان کنید، چون دمای پایین قاشق می‌تواند کمک کند که عروق خونی منقبض شوند و پف و قرمزی در چشم شما تسکین بیاید.

در مرحله‌ی اول، باید یک لیوان یخ یا آب یخ و ۴ قاشق استیل را آماده کنید. این قاشق‌ها را در این لیوان قرار دهید تا خنک شوند. یا می‌توانید قاشق‌ها را در یخچال بگذارید. سپس ۲ عدد از قاشق‌ها را بیرون بیاوری و هر کدام از آنها را روی یکی از پلک‌های‌تان قرار دهید. اجازه بدهید همان‌جا بمانند تا زمانی که گرم شوند، سپس می‌توانید آنها را بردارید و از دو قاشق خنک دیگر استفاده کنید. این این روش درمانی را می‌توانید تا زمانی که قرمزی و تورم در چشم شما بهتر شود تکرار کنید.

۹. نان سرد

نان سرد می‌تواند به عنوان یک کمپرس سرد عمل کند و سبب از بین رفتن قرمزی چشم‌ها شود. فقط با استفاده از کمی نان یخ‌زده، می‌توانید خارش، قرمزی و التهاب را به طور موثر در چشم‌های‌تان کاهش دهید. خیلی ساده باید نان را برش بزنید و آن را در یخچال قرار دهید. سپس، برش نان را بیرون بیاورید و از آن را روی پلک خود قرار دهید.

درمان قرمزی چشم ۱۰. خیار

خیار نیز یکی از داروهای خانگی طبیعی برای تسکین قرمز شدن چشم‌ها هست که می‌تواند موثر باشد. استفاده از خیار می‌تواند به کاهش تورم و قرمز چشم کمک کند. خیار با سطح خنکی که دارد می‌تواند عروق خونی را منقبض کند و به این ترتیب قرمزی چشم‌ها را درمان کند. علاوه بر این، خواص ضد حساسیت خیار نیز در کاهش سوزش، تورم و التهاب چشم شما مؤثر هست. شما می‌توانید برای درمان موثر حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم نیز از خیار استفاده کنید.

ابتدا باید خیار را به مدت ۱۵ دقیقه داخل یخچال بگذارید. پس از آن، خیار را برش بزنید و به مدت چند دقیقه یک برش از خیار را روی هر چشم بگذارید.

۱۱. سیب‌زمینی خام

همه‌ی ما می‌دانیم که سیب‌زمینی می‌تواند به طور موثری حلقه‌های تیره‌ی چشم را درمان کند. اما فقط تعداد کمی هستند که می‌دانند سیب‌زمینی خام برای درمان قرمزی چشم بسیار مفید هست. سیب‌زمینی دارای خواص قابض هست و به همین دلیل هست که می‌تواند به کاهش حلقه‌های تیره‌ی دور چشم و همچنین التهاب چشم کمک کند.

یک سیب‌زمینی خام بردارید، آن را رنده کنید یا برش بزنید و داخل یخچال بگذارید. پس از مدتی سیب‌زمینی را بیرون بیاورید و آن را به مدت حدود ۲۰ دقیقه روی چشم‌تان قرار دهید. شما می‌توانید این کار را قبل از خواب انجام دهید تا بهترین نتیجه را به‌دست بیاورید.

۱۲. تخم شنبلیله

شما همچنین می‌توانید با استفاده از مقداری تخم شنبلیله قرمزی چشم را به طور موثری از بین ببرید. در مرحله‌ی اول، باید این دانه‌ها را به مدت یک شب تا صبح در آب خیس بگذارید. پس از آن، دانه‌های خیس خورده را در یک مخلوط کن بریزید و آنها را له کنید تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود. چشم‌های‌تان را ببندید و خمیر را روی آنها پخش کنید. اجازه بدهید خمیر به مدت حدود ۲۰ دقیقه بماند. در نهایت آن را شستشو دهید. این روش درمانی را می‌توانید به مدت حدود ۲ تا ۳ روز تکرار کنید.

۱۳. تخم رازیانه

اگر شما به روش‌های طبیعی برای درمان بیماری‌ها علاقه دارید، ممکن هست بدانید که تخم رازیانه مزایای بسیار زیادی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات از جمله قرمزی چشم دارد. شما می‌توانید ۲/۱ قاشق غذاخوری از این دانه‌ها را داخل یک فنجان آب بریزید و آن را به مدت ۲۵ دقیقه بجوشانید. سپس ترکیب را صاف کنید و منتظر بمانید تا سرد شود. در نهایت، می‌توانید از این مایع برای شستن چشم‌ها استفاده کنید.

۱۴. فندق افسونگر

فندق افسونگر اغلب برای درمان قرمزی چشم استفاده می‌شود. این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری هست، خواصی که برای کاهش تورم، قرمزی و التهاب چشم ضروری هستند. فندق افسونگر همچنین دارای خواص قابض هست و به همین دلیل برای کاهش خارش و تورم مفید هست.

برای استفاده از این داروی گیاهی، به سادگی پنبه را در عصاره‌ی این گیاه فرو ببرید و بعد آن را حدودا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشم‌تان بگذارید.

درمان قرمزی چشم ۱۵. برگ تمشک

تمشک دارای مزایای بسیار زیادی برای سلامت انسان هست. به خصوص برگ تمشک می‌تواند برای از بین بردن قرمزی چشم به طور موثر، مورد استفاده قرار بگیرد.

برای انجام این روش درمانی، باید یک مشت برگ تمشک را در آب بجوشانید و بعد آن را به مدت چند دقیقه دم بگذارید. پس از آن می‌توانید ترکیب را صاف کنید و کمی صبر کنید تا خنک شود. در نهایت، از این ترکیب حاصل به عنوان یک کمپرس سرد استفاده کنید و آن را روی چشم‌های‌تان بگذارید. اجازه بدهید به مدت حدودا ۱۵ دقیقه بماند. شما می‌توانید این روش درمانی را به مدت ۲ یا ۳ روز یا تا زمانی که قرمزی از بین رفته هست، انجام دهید.

۱۶. روغن کرچک

روغن کرچک نیز به عنوان یکی از داروهای خانگی مناسب برای تسکین قرمز شدن چشم‌ها هست که می‌توانید استفاده کنید. این روغن نه تنها برای درمان اختلال چشم، بلکه برای بسیاری از دیگر بیماری‌های چشمی نیز استفاده می‌شود.

برای استفاده از این روش درمانی، فقط باید ۱ قطره از آن را در هر پلک بریزید و این کار را به مدت ۳ یا ۴ روز انجام دهید تا قرمزی چشم‌های‌تان بهتر شود.

درمان قرمزی چشم ۱۷. بیل‌بری

دو راه برای استفاده از بیل‌بری برای درمان قرمزی چشم وجود دارد. راه اول این هست که از قرص‌های بیل‌بری استفاده کنید، اما قبل از مصرف باید از پزشک خود سوال کنید.

گزینه‌ی دیگر این هست که از عصاره‌ی بیل‌بری استفاده کنید. شما می‌توانید این عصاره را در چشم آسیب‌دیده‌ی خود دو بار در روز و به مدت حدودا ۲ یا ۳ روز استفاده کنید. این روش درمانی کمک می‌کند که علائم این اختلال بهبود بیابند.

۱۸. گیاه خوک طلایی

گیاه خوک طلایی نیز مانند سایر گیاهان دارویی که برای درمان قرمزی چشم استفاده می‌شوند، برای رفع این اختلال مفید هست. پس از استفاده از این گیاه، قرمزی چشم‌ها و علائم مربوط به آن را به سرعت می‌توان بهبود بخشید.

در ابتدا باید ۲ قاشق غذاخوری گیاه خوک طلایی را داخل یک فنجان آب بریزید و آن را بجوشانید. سپس ترکیب را صاف کنید و کمی صبر کنید تا خنک شود. شما می‌توانید از مایع حاصل برای شستن چشم‌تان استفاده کنید.

روش دیگر این هست که می‌توانید تنتور خوک طلایی را به عنوان قطره‌ی چشم استفاده کنید. ۲ یا ۳ قطره از آن را روزانه داخل چشم بریزید.

۱۹. آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا به عنوان یکی از گیاهان دارویی عالی برای سلامت انسان شناخته شده‌هست. این گیاه به لطف خواص شگفت‌انگیز و مواد مغذی که دارد، اغلب برای جلوگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها و همچنین اختلالات پوست و چشم از جمله قرمزی چشم استفاده می‌شود.

تمام کاری که باید انجام بدهید این هست که ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از ژل آلوئه‌ورا را با ۲/۱ فنجان دمنوش شکوفه‌ی گل آقطی و ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و ترکیب به‌دست آمده را دو بار در روز برای شستشوی چشم استفاده کنید. می‌توانید این روش درمانی را به مدت حدودا ۲ تا ۳ روز که قرمزی چشم شما از بین رفته باشد انجام دهید.

۲۰. دمنوش بابونه

دمنوش بابونه یکی از دمنوش‌های عالی گیاهی برای بدن انسان هست زیرا دارای مواد مغذی ضروری برای از بین بردن خستگی بدن هست. علاوه بر این، بسیاری از آدم‌ها نیز از آن برای درمان قرمزی چشم استفاده می‌کنند.

این درمان بسیار ساده هست. شما فقط یک فنجان آب را همراه با گل‌های بابونه‌ی داخل آن بجوشانید. سپس آن را صاف کنید و از این مایع برای شستشوی چشم استفاده کنید.

همچنین می‌توانید حدود ۱۲ قطره تنتور این گیاه را با یک فنجان آب مخلوط کنید و آن را برای شستشوی چشم‌تان استفاده کنید.

درمان قرمزی چشم ۲۱. چای سبز

چای سبز نیز مانند دمنوش بابونه نیز یکی از دمنوش‌های گیاهی عالی برای سلامتی بدن هست. این چای به لطف خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی که دارد، می‌تواند یکی از داروهای خانگی خوب برای کاهش قرمزی چشم‌ها باشد.

به منظور درمان قرمزی چشم‌ها، فقط یک فنجان آب را با دو چای کیسه‌ای سبز بجوشانید و بعد کمی صبر کنید تا چای خنک شود. به مدت سه روز و هر روز دو بار از این آب برای شستن چشم‌های‌تان استفاده کنید تا نشانه‌های این بیماری از بین برود.

۲۲. چای کیسه‌ای

چای‌های کیسه‌ای استفاده شده دارای فوایدی برای پوست و بعضی از احتلالات مانند چشم‌های قرمز شده هستند. چای کیسه‌ای حاوی تانن هست که برای کاهش تورم چشم بسیار فایده دارد. ماده‌ای موجود در چای به نام بیوفلاونوئید نیز کمک می‌کند تا التهاب چشم کاهش بیابد و همچنین با عفونت ناشی از باکتری و ویروس مبارزه می‌کند.

اما شما باید ابتدا کیسه‌های چای را داخل یخچال بگذارید. سپس آن را بیرون بیاورید و روی چشم‌های آسیب‌دیده قرار بدهید.

۲۳. جوش شیرین

بعضی از آدم‌ها می‌گویند که جوش شیرین برای از بین بردن قرمزی چشم مفید هست زیرا می‌تواند به مبارزه با عفونت که مسبب قرمز شدن چشم‌ها هست، کمک کند. تمام کاری که باید بکنید این هست که ۴/۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۲/۱ فنجان آب خالص مخلوط کنید و سپس ترکیب به‌دست آمده را برای شستن چشم‌ها استفاده کنید.

۲۴. رژیم غذایی متعادل

یک رژیم غذایی متعادل برای داشتن چشم‌هایی سالم بسیار مفید هست. چنین رژیمی می‌تواند به طور موثری به درمان و جلوگیری از قرمزی چشم کمک کند. یک برنامه‌ی غذایی سالم برای چشم‌های شما باید دارای اسیدهای چرب امگا ۳ باشد. شما می‌توانید این اسیدهای چرب را در بعضی از غذاها مانند ماهی سالمون، تخم کتان و مغزها پیدا کنید. علاوه بر این، اضافه کردن مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند ویتامین B۲، B۶، C و E به رژیم غذایی‌تان بسیار ضروری هست.

بعضی از غذاهایی که غنی از ویتامین B۲ و B۶ هستند عبارتند از ماست، محصولات لبنی، مارچوبه، سبزیجات تازه، غلات کامل، تخمه‌ی آفتابگردان، بوقلمون، ماهی تن و تخم‌مرغ. غذاهایی که دارای ویتامین C و E فراوان هستند عبارتند از کرفس، اسفناج، نعناع، کلم، کلم بروکلی، گل کلم، پرتقال و توت‌فرنگی.

شما می‌توانید حدود ۳۰ میلی‌گرم از هر ویتامین را دو یا سه بار در روز مصرف کنید تا مطمئن شوید که رژیم غذایی متعادلی دارید و به این ترتیب خطر قرمزی چشم‌ها را کاهش بدهید.

۲۵. به اندازه‌ی کافی آب بنوشید.

یکی از نکات ضروری که باید بدانید نوشیدن آب به اندازه‌ی کافی هست. همان‌طور که می‌دانیم خشکی چشم‌ها یکی از مجرمان اصلی بروز قرمزی چشم هست. پس، نوشیدن آب کافی برای مبارزه با قرمزی چشم بسیار مهم هست. این امر همچنین برای سالم نگه داشتن بدن شما در برابر بیماری‌ها بسیار ضروری هست. و شما باید دست کم ۸ لیوان آب هر روز بخورید تا مطمئن شوید که چشمان شما هیدراته شده‌اند.

۲۶. از آلرژن‌ها (مواد آلرژی‌زا) دوری کنید.

یکی از علل شایع بروز قرمزی چشم آلرژی هست. پس اجتناب از مواد آرژی‌زا برای جلوگیری از بروز و تشدید قرمزی چشم‌ها بسیار مهم هست؛ به ویژه، اگر قرمزی در اثر آلرژی ایجاد شده باشد. بعضی از آلرژن‌هایی که باید از آنها دوری کنید عبارتند از: دود، گرد و غبار، گرده و پرز حیوانات.

شما باید برای درمان قرمزی چشم‌ها، علاوه بر داروهای خانگی بالا بعضی از اقدامات حفاظتی را برای چشم‌های‌تان انجام بدهید. این اقدامات می‌توانند به طور موثر از قرمزی چشم جلوگیری کنند. بعضی از اقدامات حفاظتی که شما باید انجام دهید عبارتند از:

– پیش از هر چیزی باید بدانید که استراحت مناسب می‌تواند باعث ایجاد رطوبت لازم در چشم شما بشود و به این ترتیب از قرمزی چشم جلوگیری می‌شود.

– هنگامی که رانندگی می‌کنید یا بیرون می‌روید، برای حفاظت از چشم‌تان در مقابل نور مستقیم خورشید عینک بزنید.

– هنگامی که چشم‌های‌تان قرمز شده‌هست، نباید آنها را مالش دهید. مالش دادن چشم‌ها می‌تواند مشکل را بدتر کند.

– هنگامی که از هر مشکلی در چشم‌تان رنج می‌برید، نباید چشم‌ها را آرایش کنید. آرایش کردن چشم‌ها می‌تواند وضعیت چشم شما را بدتر کند.

– شما باید از نشستن طولانی مدت در مقابل تلویزیون، لپ‌تاپ یا کامپیوتر پرهیز کنید. چرا که این کار ممکن هست یکی از دلایل بروز قرمزی چشم باشد. بهتر هست بعد از هر ۲۰ دقیقه تماشای تلویزیون یک استراحت کوتاه داشته باشید.

– بعضی از کارهای آرایشی مانند کاشت مژه، خط چشم، ریمل زدن مژه ممکن هست سبب قرمز شدن چشم‌های شما شود. پس برای جلوگیری از قرمزی چشم، باید از محصولات ضد حساسیت استفاده کنید.

– ترک کردن سیگار نیز برای داشتن چشم‌هایی سالم ضروری هست. سیگار کشیدن می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات چشم مانند التهاب بافت یوه (یوئیت)، آب مروارید، دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه‌ی زرد)، خشکی چشم، یا حتی رتینوپاتی دیابتی را افزایش دهد.

– در نهایت باید همیشه در خاطر داشته باشید که یک محیط آلوده ممکن هست علائم این بیماری را تشدید کند.

موارد قید شده در بالا درمان‌هایی هستند که باید از آنها اطلاع داشته باشید اگر دچار قرمزی چشم می‌شوید. اگر هر گونه سوال یا ایده‌ای مربوط به این موضوع دارید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: allremedies

درمان قرمزی چشم:۲۶ درمان طبیعی و خانگی قرمزی چشم ها


 

(مشاهده ۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما