معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشک قانونی کشور گفت: برای تشخیص تجاوز و شناسایی متجاوز، معاینات و آزمایش‌های پیشرفته بسیار زیادی انجام می‌شود تا کمترین خطایی در تشخیص وجود نداشته باشد و در زمینه اهورا نیز،‌ هنوز چیزی به صورت قطعی اعلام نشده هست.

آزارجنسی اهورا کودک مازندرانی هنوز تایید نشده

سیدامیرحسین‌ مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به موضوع آزارجنسی اهورا کودک مازندرانی گفت: در موضوعات کیفری که در مرحله دادرسی هست و هنوز اتهام ثابت نشده و حکمی نیز صادر نشده، احتیاط حکم می‌کند که پزشکی قانونی موضوع را به طور گسترده رسانه ای نکند.معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه معنا و مفهوم  آزار جنسی الزاما تجاوز نیست اظهار کرد: یکی از وظایف مهم و حساس پزشکی قانونی، تشخیص تجاوز جنسی هست و این مسئله از این نظر که احکام قضایی صادره برای تجاوز شدید‌تر از سایر انواع دیگر آزارهای جنسی هست، حائز اهمیت هست.

وی افزود: برای تشخیص تجاوز و شناسایی متجاوز، معاینات و آزمایش‌های پیشرفته بسیار زیادی انجام می‌شود تا کمترین خطایی در تشخیص وجود نداشته باشد و در زمینه اهورا نیز،‌ هنوز چیزی به صورت قطعی اعلام نشده هست.

مهدوی با اشاره به راهکار‌های جلوگیری از اتفاقات این چنینی اظهار کرد:  مهم‌ترین مسئله برای جلوگیری از این اتفاقات، هوشیار کردن کودکان هست و باید به کودکان آموزش های لازم داده شود و همچنین والدین نیز باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات جوانان برای ازدواج، تاثیرات مثبتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد اظهار کرد: در گذشته تهاجم فرهنگی فقط با ماهواره انجام می‌شد اما در حال حاضر با وجود شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی،‌ تهاجم فرهنگی بسیار جدی‌تر و گسترده شده هست و این مورد بسیار آسیب‌زا هست.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به برگزاری ششمین همایش طب و قضا در قم اظهار کرد: ‌همایش طب و قضا یکی از بهترین اقداماتی هست که سازمان پزشکی قانونی متولی آن هست؛ در گذشته در بعضی از مسائل قضایی میان پزشکان و قضات اختلاف نظرهایی وجود داشت و برگزاری این‌ همایش‌ها موجب شده هست که زبان  و فهم مشترکی میان پزشکان قانونی و قضات ایجاد شود.

وی افزود: برگزاری این همایش‌ها موجب شده هست تا مشکل بسیاری از پروند‌ه‌هایی قضایی که حل نشده باقی مانده بود، رفع شود و حکم قطعی برای این پرونده‌ها صادر شود.

 

گردآوري: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: فارس

 

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما