به گفته خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت از بیمارستان به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام شد.

با حضور مأموران ، یکی از پرسنل زن بیمارستان  اعلام داشت که کیف دستی‌ وی حاوی یک میلیون تومان وجه نقد، دستبند طلا، گردنبند نقره، ساعت مچی زنانه و تعدادی عابربانک از کمد شخصی‌اش در قسمت پاویون ویژه پرسنل خانم در طبقه هشتم بیمارستان سرقت شده هست.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به بیمارستان محل سرقت  به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته پرداخته و در بررسی تصاویر بدست آمده موفق به شناسایی یک آقا و خانم حدودا ۴۰ و ۳۵ ساله شدند که در پوشش بیمار و بستری شدن در بیمارستان به طبقه هشتم بیمارستان رفته و در آنجا سارق زن با ورود به قسمت ویژه پرسنل خانم اقدام به سرقت کیف دستی مالباخته کرده هست .

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده اولیه ، شکایت‌های مشابه دیگری از بیمارستان محدوده شمال تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که بررسی های بعمل آمده در خصوص سرقت انجام شده از آنها و تطبیق تصاویر سارقین در تمامی سرقت ها حکایت از آن داشت که سرقت ها توسط یک آقا و خانم انجام شده هست.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی موفق به شناسایی خودروی پراید سفید رنگ متعلق به سارقان شدند.

با شناسایی خودروی پراید، ضمن شناسایی آخرین مالک خودرو مشخص شد که خودرو متعلق به یکی از مجرمین سابقه‌دار و حرفه‌ای به نام ابوالفضل . ر ( ۴۰ ساله ) با ۱۵ سابقه دستگیری هست.

بررسی سوابق ابوالفضل نشان داد که وی اولین بار در سال ۱۳۸۲ و به اتهام قاپ زنی توسط پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده و پس از آن بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت و موادمخدر روانه زندان شده و آخرین بار در خرداد سال گذشته به اتهام سرقت منزل دستگیر و پس از گذشت ۶ ماه با تأمین وثیقه آغاز و در ادامه متواری شده هست.

با شناسایی ابوالفضل به عنوان متهم پرونده ، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت وی در منطقه فلاح اطلاع پیدا کردند که او بلافاصله پس از آزادی از زندان اقدام به جابجایی محل سکونتش کرده و در حال حاضر هیچ اطلاعی از محل سکونتش وجود ندارد .

در ادامه و با توجه به بلامکان بودن ابوالفضل و همسرش ، مشخصات خودروی متهم به همراه دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد.

سرانجام در مورخه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ مأمورین کلانتری ۱۱۵ رازی در حین گشت زنی در منطقه فلاح موفق به شناسایی خودرو متهم شده و  قبل از هرگونه اقدام راننده پراید جهت متواری شدن از محل ، او را دستگیر کرده و در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دادند.

ابوالفضل که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و هروئین دارد ، پس از دستگیری و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت از بیمارستان های سطح شهر تهران شد اما پس از مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته محل‌های سرقت به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که سرقت‌ها را به همراه همسرش انجام داده که بلافاصله با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه فلاح – خیابان عباسی ، همسرش نیز به عنوان دیگر متهم پرونده دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ  با اعلام این خبرگفت : متهمین در ادامه تحقیقات به دهها فقره سرقت از بیمارستان سطح شهر تهران اعتراف کردند که تاکنون تعدادی از محل‌های سرقت شناسایی و تحقیقات جهت شناسایی سایر محل‌های ارتکابی سرقت در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما