کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته آینده برتر، بعیدی نژاد در این یادداشت نوشت: امروز فرصتی پیش آمد که با عزیمت به شهر دانشگاهی کمبریج با اساتید و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کمبریج دیدار داشته باشیم. دانشگاهی که با داشتن اساتید به نامی ازجمله ادوارد براون، هارولد نیکلسون( شارح مثنوی) و آربری، سهم مهمی در تحقیقات زبان و ادبیات فارسی داشته هست.
وی افزود: از اساتیدی که امروز ملاقات داشتیم یکی در حوزه‌ی تفاسیر فارسی عرفانی قرآن کریم و دیگری در اشعار نظامی تحقیق می‌کنند که به دلیل انتشار کتاب تحقیقی خود چندی پیش جایزه‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرده هست.
بعیدی نژاد افزود: بعضی از دانشجویان نیز در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی در ایران برای آموزش زبان فارسی شرکت کرده بودند. محور مشترک اساتید و دانشجویان، تمجید آن‌ها از فرهنگ و تمدن ایران به‌ ویژه علاقه‌ی شدید آن‌ها به ادبیات فارسی و آثار شاعران بزرگ ایرانی بود که واقعاً برای هر ایرانی شنیدنی بود.
وی عنوان کرد: در ادامه بازدیدی از مرکز مطالعات شاهنامه و همچنین کتابخانه بزرگ شهر کمبریج برای مشاهده‌ی نسخه‌های خطی کهن فارسی داشتیم که کاتالوگ‌ها و فهرست‌های آن‌ها طی پنجاه سال توسط ادوارد براون فراهم آمده بود. یادداشت‌های دست خط ادوارد براون که ازجمله در کالج پمبروک در کمبریج نگهداری می‌شوند ازجمله دستخط زیبای فارسی او همه نشان از دقت‌های علمی وی دارند.
سفیر کشورمان نوشت: مسئول کتابخانه کمبریج که بیش از ده میلیون کتاب را در خود جای‌داده هست و از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های جهان هست می‌گفت ما در شصت سال اخیر بعد از ادوارد براون دیگر محققی مانند او را نداشته‌ایم و کاملاً هنوز متکی به کارهای او هستیم که اینک کتابخانه به‌عنوان یک پروژه‌ی بزرگ طرح دیجیتال کردن نسخه‌های خطی او را آغاز کرده هست که سالهای سال به طول خواهد انجامید.
اروپام ** هـ ن *شبس*۱۴۸۸ *انتشار دهندهک بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما