محمدجواد فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با اقدامات حمایتی جهت کمک به بیماران سوخته کم‌بضاعت، اظهار داشت: انجمن ققنوس، سازمانی مردم‌نهاد و داوطلبانه هست که به همت جمعی از پزشکان متعهد، کارشناسان، فعالان حوزه اجتماعی و درمانی فعالیت خود را در زمینه مشاوره، درمان، مراقبت و بازتوانی از بیماران سوخته از دو سال قبل آغاز کرده هست. 

وی با اشاره به اینکه حوادث سوختگی از مهمترین علل مرگ و ناتوانی در کشور هست و هزینه‌های آن بسیار بر دوش خانواده‌ها سنگینی می‌کند، افزود: روزانه به طور متوسط ۱۰ نفر در اثر سوختگی می‌میرند که این رقم ۸ برابر متوسط جهانی هست. 

رئیس هیأت مدیره انجمن ققنوس ادامه داد: نبود تخت مناسب، استاندارد نبودن وسایل و نداشتن علم و آگاهی مردم نسبت به این حوزه سبب شده که آثار سوختگی در ایران بیشتر از سایر کشورها باشد. 

فاطمی عنوان کرد: سالانه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه سوختگی در کشور هست و این هزینه‌ها در حد توان دولت و خانواده بیماران سوخته نیست. 

رئیس جمعیت حمایت از بیماران سوخته با بیان اینکه هر واحد سوختگی حدود ۵ میلیون تومان هزینه دارد، گفت: کمک‌های مردم و خیرین و انجمن‌ها می‌تواند در این راستا در کاهش این مشکل بسیار تأثیر گذاشته باشد. 

وی در ادامه به ارسال نامه‌ای به حضرت آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی اشاره کرد و بیان داشت: در این نامه درخواست کرده‌ایم که جهت نیل به اهداف خیرخواهانه انجمن و رفع مشکلات بیماران سوخته، آیات عظام اجازه فرمایند قسمتی از وجوهات حاصل از خمس به این مسئله اختصاص یابد. 

فاطمی خاطرنشان کرد: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به این نامه موافقت خود را اعلام کرده و قرار بر این شده که یک‌سوم سهم امام به انجمن ققنوس برای هزینه‌های درمانی بیماران بی‌بضاعت سوخته اختصاص یابد. 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما