کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

محمدمهدی حیدریان شامگاه یکشنبه در مراسم آغاز جشنهای روز ملی سینما از مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام افزود: سینمای سیاسی ژانری جدی هست اما خفیف کردن سینما برای استفاده مقطعی از آن قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: سینما ثابت کرده می تواند سفیر فرهنگی و تنها سفیر ایران در خیلی از عرصه ها باشد، فیلمسازان و فعالان عرصه سینمای ایران افزون بر ۳۶۰ جایزه در جشنواره های مختلف کسب کرده اند و سینمای ایران آماده پرش به سوی جهانی شدن به واسطه مردمی بودن آن هست.
رئیس سازمان سینمایی گفت: در بحث جشنواره ها هم اینک جهانی هستیم، باید حرف و فرهنگ خود را از طریق سینما و هنر فیلمسازی به گوش جهانیان برسانیم.
وی افزود: سینما باید بازار متنوع تری در داخل داشته باشد ولی اکنون در حلقه تنگی گرفتار هستیم و این در حالی هست که باید با مخاطب قرار دادن کل مردم ایران با سرعت به سمت مخاطب جهانی حرکت کنیم. سینمای ایران نیازمند حمایت ملی و جدی هست تا در این مسیر قرار گیرد.
حیدریان ادامه داد: سینما نیازمند پشتوانه جدی دولت و مجلس هست و باید بیش از گذشته به سینماگران اعتماد کرد. رویکرد ما جهانی شدن هست و به سمت بازارهای جهانی خواهیم رفت.
وی در ادامه همچنین گفت: کلانشهر مشهد به نسبت جمعیت رتبه نخست فعالیتهای سینمایی را در کشور به خود اختصاص داده هست. باید امکانات بالقوه برای اعتلای سینما در این شهر مورد بهره برداری قرار گیرد.
رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از این رو امروز طبق توافق با استاندار خراسان رضوی قرار شد بودجه ای در سال ۹۶ برای آموزشهای مهارتی، تولید کلیپ و تجهیز ساختمانهای نمایش در نظر گرفته شود. توافقنامه ظرف ۲ هفته آتی بین استانداری خراسان رضوی و سازمان سینمایی به امضا خواهد رسید.
۲۱ شهریور ‘روز ملی سینما’ نامگذاری شده هست.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده
۷۵۰۵/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما