به گفته خبرنگار اجتماعی فارس، در آغاز نخستین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ،فراهانی در تذکری آئین‌نامه‌ای  اظهار داشت‌: هنگامی که انتخابات هیأت رئیسه برگزار شده هست و جلسه نیز به صورت رسمی آغاز شده، مجری جلسه نمی‌تواند نسبت به اداره جلسه رسمی شورا اظهارنظر کند و پس از رأی‌گیری مجری برنامه تحلیف دیگر نباید در صحن شورا حضور داشته باشد.

فراهانی ادامه داد: ۳۰ جلسه توسط آقای الویری رئیس سنی شورای اسلامی شهر تهران اداره شده هست و جا دارد از وی و دیگر اعضاء هیأت رئیسه سنی شورا تقدیر شود. 

در ادامه این جلسه هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران،‌ گفت: از همان ابتدا که نتایج انتخابات اعلام شد جلسات شورا با حضور ۲۱ نفر برگزار شد و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدا هیأت رئیسه موقت و سنی تشکیل شد و با درایت و واقع‌بینانه هر هفته دو جلسه را برگزار کردند. 

وی گفت:‌ آقایان عزیزی و مسجد‌جامعی نیز برای ریاست شورا کاندید شده بودند که برای انسجام شورا از نامزدی این سمت کناره‌گیری کردند و جایی که بنده نشسته‌ام جای یکی از این بزرگان بوده هست که ان‌شاء‌الله از خدمات هر دو بزرگوار در طول ۴ سال استفاده خواهیم کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم وزارت کشور هر چه سریع‌تر نسبت به تأیید شهردار تهران اقدام و حکم آن را ارسال کند تا نیاز به انتخاب سرپرست نباشد.

وی بیان داشت:‌ همه جلسات شورای اسلامی شهر تهران به صورت علنی برگزار خواهد شد مگر آنکه موضوع مهمی مطرح شود و درخواست جلسه غیرعلنی کنند. 

هاشمی رفسنجانی افزود: مدیریت شهری ما ۲۱ نفره نیست بلکه ۳۰ نفر نمایندگان مجلس نیز به ما کمک خواهند کرد.

هاشمی بیان داشت: شورای شهر تهران به شورای تهران، ری و تجریش تغییرنام خواهد داد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما