به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز  در مراسم «شنبه‌های انقلاب» با موضوع احسان و نیکوکاری برگزار شد، با تأکید بر اهمیت مبارزه با فقر اظهار داشت: امام خمینی (ره) کمیته امداد و بقیه نهادهای حمایتی را فقط ایجاد کرد تا با فقر مبارزه کنند و ایشان به ما آموخت که مستمندان و محرومان ولی‌نعمتان ما هستند.

وی با بیان اینکه فقر به راحتی از بین نمی‌رود و دشمن سرسختی هست، افزود: با همت علی‌وار می‌توان فقر را از بین برد و اولین شرط این هست که نگذاریم سطح زندگی ما از این افراد فاصله بگیرد.

فتاح تأکید کرد: اگر به مسئله فقرا و نیازمندان در نظام اسلامی درست رسیدگی کنیم از گردنه همه مشکلات عبور می‌کنیم.

وی یادآور شد:‌بالاترین ایثار، احسان و نیکوکاری که در مکتب امام خمینی (ره) شکل گرفت برای دفاع مقدس بود و اوج احسان و نیکوکاری کار شهدا و رزمندگان دفاع مقدس هست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: این کمیته ۱۷۰ هزار یتیم را تحت پوشش قرار داده هست که ۸۰۰ هزار حامی یعنی به ازای هر یک یتیم پنج حامی از این افراد حمایت می‌کنند.

فتاح با اشاره به دوره ۲۸ روزه ریاست جمهوری شهید رجایی گفت: این شهید در این مدت کوتاه طرح حمایت از سالمندان با عنوان طرح شهید رجایی را راه‌اندازی کرد و در حال حاضر ۷۵۰ هزار سالمند روستایی تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به بنده تأکید کرده هست که به استان‌ها سفر کرده و به خانواده‌های یتیم و نیازند سر بزنیم، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۵ هزار مؤسسه خیریه فعالیت می‌کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با مقایسه سطح رفاه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و حال حاضر گفت: اگر مبارزه با فقر صورت می‌گیرد که باید اینچنین باشد این کار مجاهدت و شهادت می‌خواهد تا مانند دفاع مقدس بر این دشمن غلبه کنیم.

فتاح متذکر شد: چیزی که مردم را رنج می‌دهد تبعیض هست و نظام می‌تواند آن را حل کند و باید این کار را انجام دهد.

وی ابراز داشت: بدون تردید معجزه امام در انقلاب اسلامی مردم بودند و امام (ره) همه گره‌ها را با مردم حل کرد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما