به گفته افکارنیوز،

امام رضا (ع) برای پیشگیری از ابتلا به سردرد راه های مختلفی را ارائه کرده اند. یکی از آنها مصرف گیاه کاسنی هست.

در این زمینه امام رضا (ع)می فرمایند: کاسنی شفای هزار درد هست و در آدمی دردی نیست جز اینکه کاسنی همه آن را از ریشه از بین می برد.

آن را آرد کنید سپس آن را روی آتش گذاشته و روغنی به آن اضافه کرده و ضمادی درست کنید و بعد آن را بر سر گذاشته

و بعد فرمودند (کاسنی و روغن بنفشه )تب را از بین می برد . برای سردرد مفید هست و آن را از بین می برد.

امام رضا (ع)همچنین برای رهایی از سردرد فرمودند:

ماهی تازه را فراموش نکنید. هر کس از درد شقیقه و شکم درد می ترسد نباید در زمستان و تابستان خوردن ماهی تازه را به تاخیر اندازد.

رعایت آداب حمام رفتن هم به نوبه خود از سردرد جلوگیری می کند. هنگامى که خواستى به حمام بروى و می خواهی دچار سردرد و زکام نشوى قبل از فرو رفتن در آب پنج جرعه از آب گرم تمیز بنوش که باذن خداوند متعال از درد سر و درد شقیقه سالم می مانى و گفته شده که پنج کف آب گرم نیز بر روى سر ریخته شود.

در کتاب طبّ الأئمة علیهم‌‌السلام هم برای معالجه سردرد دستورالعمل جالبی وجود دارد. علی بن یقطین می گوید که به امام رضا (ع) نوشتم که در سرم، سردرد شدیدی حس می‌کنم، به گونه‌‌ای که چون بادی به من می‌خورد، چیزی نمی‌مانَد که از هوش بروم. امام در پاسخ برایم چنین نوشت: «بر تو باد انفیه عنبر و زنبق، پس از غذا خوردن

بکار بردن حنا هم یکی دیگر از راهکارهای امام رضا (ع) برای رهایی از سردرد هست.

 

موثرترین روش های طبیعی برای درمان سردرد

آب زنجفیل: در زمان قدیم از این گیاه ضدالتهابی برای رفع سردرد استفاده می شد. به یک لیوان آب، نصف قاشق مرباخوری زنجفیل رنده شده اضافه کنید یا اینکه در یک فنجان آب داغ، یک قاشق مرباخوری زنجفیل تازه پودر شده بریزید و بخورید.

دمنوش رزماری: این دمنوش از سردرد پیشگیری می کند.

چای میخک: چای حاوی کافئین هست و میخک نیز خاصیت ضدالتهابی دارد. پس دم کرده هر ۲ با هم برای رفع سردرد موثر هست.

 از رایحه استفاده کنید: بعضی از روغن های طبیعی به ویژه اسطوخودوس می تواند سردرد شما را کاهش دهد. به آرامی مقداری روغن به پیشانی و گیجگاه بمالید و دراز بکشید. برای تسکین درد به یک اتاق خنک، تاریک و آرام بروید.

 آب بنوشید: با نوشیدن آب، کمبود آب بدن رفع می شود؛ این امر در رفع سردرد موثر هست.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما