به گفته افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با اشاره به حکم زیارت قبر رسول اکرم(ص) در بین مذاهب اسلامی اظهار کرد: بزرگان مذهب اهل سنت بر زیارت قبر پیامبر(ص) تاکید کردند، همچنین زیارت قبر رسول اکرم(ص) تکریم پیامبر(ص) هست و این کار رجحان عقلی دارد.

وی ادامه داد: توسل به رسول اکرم(ص) و واسطه قراردادن پیامبر(ص) مورد تائید عقل و قرآن هست و اصحاب رسول اکرم(ص) نیز این کار را انجام می‌دادند، سخنان محمد بن عبدالوهاب در خصوص حرمت زیارت برخلاف نظر بزرگان مذهب اهل سنت هست.

استاد حوزه علمیه قم افزود: رسول اکرم(ص) بین ما و خداوند واسطه هست و رفتن به نزد پیامبر(ص) پس از مرگ رسول اکرم(ص) نیز براساس قرآن ضرورت دارد، برای تقرب به خداوند باید متوسل به پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) بشویم.

مومنی با اشاره به خطبه غدیر اظهار کرد: این خطبه به تائید همه مسلمانان رسیده هست و در منابع اهل سنت نیز خطبه غدیر وجود دارد، رسول اکرم(ص) در این خطبه جانشینان خود را امام علی(ع) و فرزندان این امام معصوم معرفی کرد.

وی ادامه داد: صراط مستقیم براساس سخن رسول اکرم(ص) راه امام علی(ع) هست، پیامبر(ص) فرمود که قرآن و اهل‌بیت(ع) را پس از مرگم در امت قرار دادم، این دو از یکدیگر جدا نمی‌شوند، این حدیث دلالت دارد که همیشه حتما باید یک امام زنده ای وجود داشته باشد تا مردم را هدایت کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: براساس روایت پیامبر(ص) کسی که به قرآن و اهل‌بیت(ع) تمسک بجوید، هرگز گمراه نمی‌شود و این روایت در منابع معتبر اهل سنت آمده هست.

مومنی با اشاره به ضرورت توسل جستن به اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: ما باید در راستای عمل به دستورات قرآن و رسول اکرم(ص) به ائمه معصومین(ع) توسل بجوییم، اهل‌بیت(ع) در سیر انسان به سوی خداوند، واسطه هستند.

وی ادامه داد: انسان باید به زیارت حرم‌های ائمه معصومین(ع) برود، آن‌ها واسطه نزول برکات از خداوند به انسان‌ها هستند، باید برای اینکه بتوانیم به درجات بالای معنوی برسیم، باید به سراغ اهل‌بیت(ع) برویم، ائمه معصومین(ع) براساس روایات کشتی نجات برای مردم هستند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: رسول اکرم(ص) در روایتی فرمود که امام حسین(ع) زینت آسمان‌ها و زمین هست، کسی که این امام معصوم را دوست داشته باشد، خداوند نیز او را دوست خواهد داشت.

مومنی با اشاره به برکات ارتباط با امام حسین(ع) اظهار کرد: کسی که با این امام معصوم ارتباط بگیرد، خداوند به او وجاهت و آبرو می‌دهد، امام حسین(ع) نور هدایت هست، هر کسی که می‌خواهد در دنیا به گمراهی و ضلالت مبتلا نشود، باید به سراغ این امام معصوم برود.

وی ادامه داد: گریه بر مصیبت امام حسین(ع) نشانه معرفت هست، بدترین افراد با نور این امام معصوم هدایت شدند و به کمال رسیدند، توجه به نور امام حسین(ع) موجب رسیدن انسان به سعادت در امور مادی و معنوی می‌شود و مشکلات انسان با پناه بردن به اهل‌بیت(ع) حل خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: رسیدن انسان به سعادت در دنیا و آخرت در پرتو توسل جستن به ائمه معصومین(ع) حاصل می‌شود.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما