به گفته خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در اختتامیه چهارمین همایش مدیران دفاتر استانی ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) گفت: بار سنگینی از دیوان عدالت اداری بر دوش مدیران دفاتر استانی هست و در حدود نیمی از پرونده ها در استان ها ثبت و ارسال می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری بیشترین آمار ارسالی را از استان اصفهان دانست و گفت: ارشاد و راهنمایی مدیران دفاتر استانی کمک بسزایی در جلوگیری از تشکیل پرونده ها می کند و از ورود موضوعاتی که دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به آنها ندارد جلوگیری می شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی به تفکر، تحول و ابتکار در امور تأکید کرد و گفت: ابتکار در امور موجب تسهیل در کارها می شود و در چندین ماه گذشته تحولاتی هم در دیوان عدالت اداری شکل گرفت و معاونت های جدید تأسیس شد و توانستیم با دقت و سرعت بیشتری به امورات رسیدگی، و آثار مثبت آن را مشاهده کنیم.

وی در ادامه گفت: در واقع دیوان عدالت اداری مرجع تظلمات اداری بوده و هدف از تأسیس آن  شکایات مردم علیه دستگاههای اجرایی و بعضی از موسسات عمومی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در ادامه به سرعت رسیدگی در پرونده ها تأکید کرد و گفت: رسیدگی سریع به پرونده ها بخشی از عدالت هست و اگر شخصی حقی در موضوعی دارد با حکم عادلانه و به سرعت باید رسیدگی شود.

رئیس دیوان عدالت اداری تعداد پرونده های وارده را بیشتر از ظرفیت دیوان دانست و افزود: در ماه گذشته حدود چهارده هزار پرونده در شعب بدوی مختومه شده هست در حالیکه آمار مشابه سال گذشته میزان مختومه را هفت تا هشت هزار پرونده اعلام نموده ،که  از تلاش قضات و کارکنان  تقدیر و تشکر می کنیم.   

وی گفت: در موضوعات مشابه که حجم پرونده ها افزایش می یابد با تعامل دستگاه مربوطه می توان از این حجم پرونده جلوگیری و با صدور رأی وحدت رویه می توان سرعت کار را بیشتر و از اطاله دادرسی جلوگیری کرد.

گفتنی هست در پایان این همایش مدیران برتر دفاتر استانی در دو گروه انفرادی و تیمی انتخاب و با اهدای لوح از آنان تقدیر به عمل آمد. استان خراسان رضوی، فارس و یزد در گروه انفرادی و استان اصفهان بعنوان دفتر برتر در حوزه کار گروهی انتخاب شدند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما