اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی رشدی باثبات به میزان ۲ و شش دهم داشته، که کمک زیادی در تحقق سریع‌ترین تقویت توان خرید مردم از بهار ۲۰۱۶ به این سو و همچنین رونق ساخت و ساز کرده هست و پس رشد اقتصادی آمریکا در ۲۰۱۷ جهش چشمگیری داشته هست.

رشد اقتصادی آمریکا در ۲۰۱۷

به گفته خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وزارت بازرگانی آمریکا، رشد تولید ناخالص داخلی، مجموع تولید کالا و خدمات کشور، در پی رشد بالای ۳ درصدی سه‌ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۷، در سه ماهه چهارم نیز ادامه یافت.

بر اساس این گفته، میانگین رشد اقتصادی کشور در سال ۲۰۱۷ (که دهم دی ماه به پایان رسید) معادل ۲ و سه دهم درصد بوده هست؛ که در مقایسه با رشد ۱ و نیم درصدی سال پیش از آن، پیشرفت چشم‌گیری محسوب می‌شود.

این گفته در حالی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، که کار خود را در این مقام از اول بهمن ۱۳۹۵ آغاز کرده هست، روز جمعه در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخنرانی کرد. ترامپ در سخنرانی خود در جمع نخبگان سیاسی و تجاری جهان تاکید کرد در دولت او درهای آمریکا به روی سرمایه‌گذاران باز هست و رشد اقتصادی که ایالات متحده تجربه می‌کند در عین حال به نفع همه جهان خواهد بود.

کارشناسان انتظار دارند در پی اصلاح نظام مالیاتی و پرچیدن مقررات دست و پا گیر تجاری – که از وعده‌های انتخاباتی و اهداف عمده پرزیدنت ترامپ هست – ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد اقتصادی بالاتری هم باشد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رشد اقتصادی آمریکا در ۲۰۱۷ جهش چشمگیری داشته هست


خبرخوان هفته

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما