کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته آینده برتر، لاستمپا روز پنجشنبه افزود: یزد بیست و دومین میراث به ثبت رسیده یونسکو در ایران هست. این شهر از روز ۹ جولای ۲۰۱۷ تبدیل به یک غرور واقعی برای ایرانی ها شده هست . بافت تاریخی یزد مجموعه ای از معماری مذهبی در یک زمینه بسیار گسترده و متشکل از عناصر مختلف معماری اسلامی، مربوط به دوران مختلفی می باشد که با دقت با شرایط خاص اقلیمی این شهر که در کوهپایه و در نزدیکی کویر هست، ترکیب می شود.
این روزنامه نوشت: یزد با ۳ هزار سال تاریخ، یکی از باستانی ترین شهرهای جهان و چهارراه تجارت کاروان ها بود و نقطه ورود به جاده ابریشم بوده هست. بخش قدیمی این شهر همانند یک جواهر کوچک، با کوچه های درهم و خانه های اُخرایی رنگ و مساجد با کاشی های آبی – فیروزه ای رنگ، می درخشد.
مسجد جامع یزد با دو مناره ۴۸ متری خود بر تمام شهر باستانی تسلط دارد . این مسجد دارای کاشی ها و موزائیک های ارزشمندی هست که در و گنبد آن را تزیین می کند. یزد همچنین دارای قنات های متعددی هست.
قنات ها راه های زیرزمینی گذر آب هستند که آب را از کوهستان تا دشت می رسانند و هنوز ۷۵ درصد آب این شهر را تامین می کنند. یک سری تونل های عمودی شبیه به چاه که از طریق یک کانال زیرزمینی شب دار به یکدیگر متصل هستند مجموعه قنات را شکل می دهد.
یزد یکی از شهرهای بسیار مهم به عنوان مرکز معماری ایرانی هست که به دلیل خشکی آب و هوا دارای یکی از گسترده ترین قنات های جهان هست.
این شهر دارای ساختمان های باستانی هست که برای مقابله با تابستان های داغ مجهز به محیط های بزرگ زیرزمینی و برج های باد یا بادگیر هستند. بادگیرهای یزد بلندترین این نوع بناها در سراسر ایران هستند و یک نمونه عالی معماری ایرانی محسوب می شوند.
این شهر همچنین دارای نمونه های مهم یخچال هست. ساختارهای باستانی که از بعضی از آنها هنوز برای نگه داشتن یخ استفاده می شود . یزد یکی از بزرگترین مراکز شهری هست که تماما با خشت ساخته شده هست. در این شهر معابدی متعلق به زرتشتیان نیز وجود دارد که قدیمی تر از میلاد مسیح هست و به ارزش آن می افزاید.
اروپام**۴۶۱**۱۱۴۴* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما