کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار اقتصادی آینده برتر، «نیره پیروزبخت» رییس سازمان ملی استاندارد ایران و «فرهاد رهبر» رییس دانشگاه آزاد اسلامی، امروز (چهارشنبه) این تفاهمنامه را امضا کردند.
موضوع این تفاهمنامه برقراری امکان تعامل، همکاری و هم افزایی ۲ طرف به منظور تجمیع توانایی نیروی انسانی و ظرفیت های متقابل فنی و آزمایشگاهی هست که برای دستیابی به اهداف و ماموریت های سازمانی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
این تفاهمنامه ۴۶ بند و ۲ تبصره دارد.
در این مراسم، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: با توجه به قانون جدید سازمان مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، این تفاهمنامه به منظور هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر با نخبگان علمی و دانشگاهی تهیه شده هست.
به گفته پیروزبخت، از جمله در ماده ۲۹ قانون جدید سازمان ملی استاندارد تاکید شده سازمان موظف هست از طریق توسعه پژوهش محور بویژه در عرصه مبادلات بین المللی، از اساتید برجسته و نخبگان علمی و فنی در عرصه استانداردسازی بهره گیری و موجبات استانداردسازی کالاها و خدمات را فراهم کند.
وی اضافه کرد: بهره گیری این ۲ سازمان از توانمندی ها و امکانات یکدیگر، زمینه آشنایی دانشجویان را با مقوله استاندارد و کیفیت فراهم می کند.
معاون رییس جمهوری یادآوری کرد: در کشورهای توسعه یافته جهان، ارتباط تنگاتنگی بین سازمان استاندارد با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی وجود دارد اما در ایران این امر هنوز بخوبی شناخته شده نیست.
در ادامه، رییس دانشگاه آزاد اسلامی یادآوری کرد: وظیفه حاکمیت، رگولاتوری، تنظیم قوانین و مقررات و نظارت بر اجرای دقیق آنهاست تا از حقوق شهروندی صیانت کند اما به دلیل سنگینی وظایف، برونسپاری با حفظ نقش نظارتی اجازه داده شده هست.
وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در چندین عرصه می تواند کمک حال سازمان ملی استاندارد باشد که از جمله آنها در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات برای فرهنگ سازی استاندارد هست.
رهبر ادامه داد: تربیت کادر معین و توانمندسازی نیروها و تدوین مقررات و دستورالعمل ها از سوی پژوهشگاه های وابسته به این دانشگاه، سایر کمک هایی هست که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در زمینه استانداردسازی و ارتقای کیفی کالاها و خدمات با نظارت سازمان ملی استاندارد به انجام برساند.
وی تصریح کرد: وجود ۱۰ هزار و ۱۵۰ آزمایشگاه و کارگاه و بیش از سه هزار نفر کارشناس آشنا با مقوله استاندارد، بیش از ۱۴۰ هزار دستگاه و تجهیز (که فقط سه هزار دستگاه آن دارای فناوری «های تک» هست)، کالیبره بودن همه تجهیزات و حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی، از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری کشور برای کمک به این سازمان در راستای صیانت از حقوق شهروندی، حمایت از تولید، رقابتی کردن تولیدات و حمایت از مصرف کنندگان هست.
رهبر تصریح کرد: اراده لازم برای تبدیل این تفاهمنامه به قراردادهای دوجانبه که در نهایت در خدمت منافع ملی قرار بگیرد، وجود دارد.
وی یادآوری کرد: هنوز آثار و صدمات ناشی از هپاتیت بی در کشور را شاهدیم که ناشی از استعمال داروهای فاقد استاندارد بود. همچنین مشکلات مربوط به روغن پالم و … نظارت های ناکافی وزارت بهداشت برآمد و در این زمینه، وظایف سازمان ملی استاندارد خطیر هست.
به گفته آینده برتر، بکارگیری استانداردها برای ساماندهی تولید کالاها و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی هست که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (۱۳۹۶) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».

اخبار اقتصادی آینده برتر در تلگرام : @IRNAeco
اقتصام* ۳۰۶۵*۱۹۶۱
خبرنگار: محمد ملک دار* ناشر: مریم مسعود

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما