کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار آینده برتر از رم، سومین دور از گفت و گوهای فرهنگی میان دو کشور روز دوشنبه با حضور شخصیت های فرهنگی و اساتید دانشگاهی ایران و ایتالیا به میزبانی بنیاد دائره المعارف ‘ترکانی’ ایتالیا در شهر رم برگزار شد.
این همایش با قرائت پیام ابوذر ابراهیمی ‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد و شرکت کنندگان به بحث و گفت وگو درباره موضوع افراط گرایی به عنوان یک چالش و بحران مشترک بین المللی انسان معاصر، زمینه های ظهور و گسترش آن و همچنین راهکارهای برون رفت از این بحران، پرداخته و در پایان بیانیه دور سوم گفت و گوهای ایران و ایتالیا را امضا کردند.
شرکت کنندگان در این همایش یک روزه که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رم برگزار شد بر ضرورت شکل گیری فهم مشترک از مفهوم و مصداق افراط گرایی و همچنین سازو کارهای مشترک برون رفت از این چالش تاکید کرده و همچنین خواستار بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت فرهنگ وگفت و گوهای فرهنگی در مواجه با چالش افراط گرایی شدند با توجه به اینکه پدیده افراط گرایی ماهیتی فرهنگی اجتماعی داشته و راهکار اصلی مواجه با آن نیز باید فرهنگی و اجتماعی باشد.
در این همایش همچنین درباره ریشه های ظهور وگسترش افراط گرایی و پرهیز از قضاوت ها و نسبت های یکجانبه وخلاف واقع به پیروان ادیان و فرهنگ های خاص تبادل نظر شد.
همچنین بر تداوم و استمرار گفت و گو و هم اندیشی نخبگان و صاحب نظران جهت ارائه راهکارها وهمکاری های مشترک تاکید به عمل آمد. بالا بردن آگاهی جوامع و ایجاد و بسط شرایط و زمینۀ گفت و گو نیز از جمله موضوعات دیگر مورد تایید دو طرف بود.
شرکت کنندگان در این دور از گفت و گوها به نتیجه مشترک برای استمرار گفت و گوهای فرهنگی بین ایران و ایتالیا و بسط و گسترش آن به اروپا، با هدف جلب مشارکت و همکاری دیگر کشورها و تشکیل اتاق فکر مشترک بین نخبگان مسلمان و اروپایی رسیدند.
اروپام** ۴۶۱ *شبس*۱۴۸۸ **

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما