کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار سینمایی آینده برتر ، آیین تجلیل های نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور جمع کثیری از هنرمندان و اهالی رسانه عصر امروز در تالار ایوان شمس برگزار شد.
در ابتدای این مراسم هارون یشایایی دبیر نوزدهمین جشن سینمای ایران گفت: بیش از ۱۰۰ سال هست که در ایران سینما داریم و روز سینما را به همه هنرمندان و کسانی که عمر خود را صرف این کردند که سینمای ما برقرار بماند تبریک می گویم.
وی با اشاره به اینکه خانه سینما تصمیم گرفته هست از هنرمندان تجلیل کند ، ادامه داد: اگر هنر ارزش هست و انسان با آن زندگی می کند توسط هنرمندان شکل می گیرد و به خودی خود در فضا پراکنده نیست ، پس باید قدردان هنرمندان باشیم.
دبیر نوزدهمین جشن خانه سینما افزود: در واقع بالندگی هنر به هنرمندان آن هست و اگر سینمای امروز این افتخار را پیدا کرده که در عرصه های جهانی جوایز متعدد بگیرد در واقع اینها زحمت هنرمندان هست.
یشایایی خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود می دانیم از همه کسانی که در کار سینما و بقایای سینما کمک می کنند قدردانی کنیم. امروز قرار هست از حسین علیزاده که بیش از همه به موسیقی سینما کمک کرده هست تجلیل کنیم.
وی افزود: کیانوش عیاری که روزهای سخت سینما را تجربه کرده ، استاد سیروس ابراهیم زاده که توانایی تئاتر را به سینما آورد و از محمدحسن خوشنویس تجلیل کنیم.
در ادامه مراسم و برای تجلیل از سیروس ابراهیم زاده هنرمندانی چون سیروس الوند ، سروش صحت ، تورج منصوری ، احترام برومند و ایرج پارسی نژاد به دعوت مجری برنامه روی صحنه حاضر شدند.
سیروس الوند در سخنانی کوتاه گفت: ابراهیم زاده از نسل بازیگرانی هست که باسواد بودند نه به این معنی که الان بازیگران بی سواد هستند ، بلکه به این معنی که نسل ابراهیم زاده احساس می کرد ادبیات و ترجمه برای بازیگری نیاز هست.
ایرج پارسی نژاد نیز به دوستی ۵۵ ساله خود با سیروس ابراهیم زاده اشاره کرد و گفت: ما نسلی بودیم که کتاب می خواندیم و سینما را به صورت جدی دنبال می کردیم. امشب خوشحالم که هرچند با تاخیر ، اما از سیروس ابراهیم زاده عزیر تجلیل می شود.
تورج منصوری نیز در آیین تجلیل از سیروس ابراهیم زاده در سخنانی کوتاه گفت: این هنرمند بزرگ هم سواد دارد، هم دانایی و هم جوهر که نیاز هر هنرمند و انسانی هست.
سخنران بعدی این مراسم سروش صحت بود که گفت: خوشحالم که این شانس را داشته ام که در چند پروژه با استاد ابراهیم زاده همکار بوده ام ، از زمان همکاری تا به حال نیز در حال آموختن از او هستم.
در ادامه احترام برومند همسر مرحوم داود رشیدی که سالها پیش نامه ای برای استاد ابراهیم زاده نوشته را قرائت کرد.
به گفته آینده برتر ، سیروس ابراهیم زاده در ادامه این مراسم با دعوت مجری و به همراه همسرش برای دریافت لوح تقدیر به روی صحنه حاضر شد.
وی در سخنانی گفت: تواضع نمی کنم ، اما باور کنید واژه های لازم را برای اینکه خوشحالی خود را بیان کنم نمی یابم.
این هنرمند پیشکسوت ادامه داد: معتقدم آیین های تجلیل به دو دلیل اهمیت دارد ، نخست آنکه به نسل جوانی که سخت در حال کار کردن هست می فهماند که این راه سخت بی اجر نخواهد ماند و برای پیش کسوتانی چون ما یادآوری می کند که با مرور زندگی خود درس هایی را دوره کنیم.
ابراهیم زاده تاکید کرد: در عصری زندگی می کنیم که سینما پرچمدار بازشناسی کردن فرهنگ غنی و عظمت زندگی اجتماعی ما هست.
وی با اشاره به اینکه الان کمتر جشنواره ای هست که در دنیا برگزار می شود و هنرمندان ایرانی در آن حضور تاثیر گذاری ندارند ، گفت: به واقع یک هنرمند برای آفرینش باید زلال باشد.
در ادامه این مراسم لوح تقدیر و تندیس خانه سینما توسط تورج منصوری به سیروس ابراهیم زاده اهدا شد.
همچنین علی دهکردی رییس انجمن بازیگران سینمای ایران به نمایندگی از این تشکل صنفی لوح تقدیری به رسم یادبود به سیروس ابراهیم زاده تقدیم کرد.
به گفته آینده برتر در ادامه این مراسم از محمد حسن خوشنویس با حضور محمد بهشتی، فاطمه معتمد اریا و بهرام دهقانی تجلیل شد.
خوشنویس در این مراسم گفت: همواره برای خلق یک اثر هنری نیازمند همفکری، همکاری و یک دلی هستیم و خوشحالم که در فرهنگ این گونه کار کرده ام.
وی با اشاره به اینکه الان فرهنگ در دنیا از طریق تصویر مطرح هست، افزود: پس نقش کسانی که با تصویر سر و کار دارند بیش از بیش مورد توجه هست.
این پیشکسوت سینما در ادامه گفت: کسانی که علاقمند به حضور در عرصه فرهنگی هستند بدانند که فرهنگ کار مستمر هست و برای همه عمر هست پس اگر برای مدت کوتاهی امده اند باید ان را رها کنند.
خوشنویس از دیگر نکات مهم حضور در فضای فرهنگی را بی توجهی به نیاز مالی عنوان کرد و ادامه داد: هنر نیاز مالی را برطرف نمی کند و کسانی که در این حوزه وارد می شوند این نکته را در نظر بگیرند.
وی گفت: هنرمند اساسا باید تاریخ، سیاست، فرهنگ و اقتصاد کشور خود را بشناسد. و باید به نوعی از دین، اداب و علایق فرهنگی کشور خود اگاه باشد و من همواره با این نگاه کار خود را اغاز کرده ام.
خوشنویس بی توجهی به کمک های دولتی را نکته دیگر مورد توجه هنرمند دانست و خاطرنشان کرد: اگر کسی به دنبال کمک دولت هست باید از قطار فرهنگ جدا شود. توصیه بنده این هست که هنرمندان این چند ویژگی را مد نظر داشته باشند و با فرصت سازی فرهنگ را ارتقا دهند.
وی تاکید کرد: اینقدر کار نشده فرهنگی و علمی در کشور وجود دارد که قرن ها نیز برای ان زمان نیاز هست.
ادامه این مراسم به تجلیل از کیانوش عیاری کارگردان اثاری چون خانه پدری و مجموعه دکتر قریب اختصاص داشت که با حضور علیرضا داوودنژاد، حسن فتحی، فرشته طایرپور و مرتضی رزاق کریمی برگزار شد.
داوودنژاد در سخنانی خطاب به عیاری گفت: سرگذشت تو سرگذشت سینمای ایران هست و البته که سرنوشت همه سینماگران سرنوشت سینما نیست و نخواهد بود.
فرشته طاهرپور نیز در ادامه مراسم گفت: چند کیلومتر بالاتر و در موزه سینما بزرگداشت عباس کیارستمی در حال برگزاری هست اقای عیاری خوشحالیم که بزرگداشت شما با حضور خودتان برگزار میشود.
حسن فتحی نیز با بیان اینکه نسل فیلمسازان من بسیار مدیون شماست، گفت: شما سادگی در تکلم را به من اموختین و همواره در حال یادگرفتن از شما هستم.
مرتضی رزاق کریمی نیز عیاری را فرزند زمان خویشتن عنوان کرد و گفت: ویژگی منحصر به فرد عیاری فرزند زمان خویش بودن هست اقای عیاری کلیپ بسازید و فرزند زمان خویش بمانید.
کیانوش عیاری نیز بعد از انکه به دعوت مجری به روی سن حاضر شد در سخانی کوتاه بابت برگزاری این مراسم تجلیل کرد و سخنانی که درباره وی عنوان شد را جان مطلب درباره خود عنوان کرد.
عیاری پس از دریافت تندیس خانه سینما و لوح تقدیر سالن را ترک کرد.
اسعدیان نیز در این مراسم خطاب به حسین علیزاده گفت: نه بابت اثار بی نظری که خلق کرده اید بلکه به خاطر شور که در ما به وجود اورده اید سپاسگزار.
حسین علیزاده نیز پساز حضور در روی صحنه با بیان اینکه هیچ گاه در کار موسیقی سختی نکشیده ام، گفت: همواره با امید کار کردم پس هیچ چیز جلودار من نبود.
وی افزود: موسیقی هر فیلمی را که کار کردم غیر ممکن بود که عشق و انسانیت در ان وجود نداشته باشد. هر گاه احساس می کردم مقداری از جوانمر ی ام کم شده یه کلیپ با همین موضوع پیشنهاد می شد و از این بابت خوشحالم.
علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه هنرمند ارشاد مردم هست و افتخار میکنم که با سینمای ایران همکاری داشته ام.
شبک**فراهنگ**۹۲۴۶**۱۹۸۳**۱۵۴۰**۱۳۹۲** خبرنگار: علیرضا مرادی* انتشار:ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما