کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته خبرنگار فرهنگی آینده برتر، طرح تابستانه کتاب با شعار «این چنین دوست کتاب هست از او دست مدار» از پانزدهم مرداد ماه در سراسر کشور اجرا شده و تا ۱۳ شهریور ماه در شهرستان ها ادامه دارد.
از بین ۸۱۱ کتابفروشی عضو طرح ۶۱۸ کتابفروشی از مراکز استان ها و ۱۹۳ کتابفروشی از شهرستان هستند.
علاقه مندان و خریداران کتاب می توانند با همراه داشتن کارت ملی تا سوم شهریور ماه در مراکز استانها و تا سیزدهم شهریور ماه در شهرستان ها به کتابفروشی های عضو طرح مراجعه و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.
طرح «تابستانه کتاب» از جمله برنامه حمایتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابفروشی‌های کشور هست.
طرح «تابستانه کتاب» از جمله برنامه حمایتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابفروشی‌های کشور که با همکاری خانه کتاب برگزار می شود.

** طرح «تابستانه کتاب» کتابفروشی ها را از ورشکستگی نجات داد
مدیر کتابفروشی کمال اندیشه با اشاره به افزایش فروش این کتابفروشی در طرح «تابستانه کتاب» گفت: در این دوره از برگزاری طرح های حمایتی از کتابفروشان نسبت به دوره های قبل افزایش ۳۰ درصدی را شاهد بودیم.
محمد جعفر کمالی آشتیانی طرح «تابستانه کتاب» را سکوی پرش توصیف کرد و افزود: کتابفروشی ها باید از فرصتی که طرح های حمایتی از کتابفروشان در اختیار آنها قرار داده، نهایت استفاده را ببرند و پای مردم را به کتابفروشی ها باز کنند.
وی وفاداری مردم و و تداوم حضور آنها در کتابفروشی ها بعد از اجرای طرح را بر عهده کتابفروشی ها دانست و ادامه داد: هدف اصلی طرح «تابستانه کتاب» حضور مردم در کتابفروشی ها هست که لازم هست در این میان رسانه ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناشران، مولفان، مترجمان و همه متولیان امر برای رسیدن به این هدف مهم دست به دست هم دهند.
مدیر کتابفروشی کمال اندیشه درباره میزان تخفیف ۲۰ الی ۲۵ درصدی طرح تابستانه کتاب اضافه کرد: این میزان تخفیف برای خرید کتاب از سوی مردم کفایت می کند زیرا در صورت افزایش از ارزش کتاب کاسته می شود اما می توان این میزان تخفیف را برای مناطق محروم افزایش داد تا آنها هم بتواند در خرید کتاب به خصوص در حوزه کودک و نوجوان از تنوع انتخاب بهره مند شوند.
وی با تاکید بر اینکه طرح «تابستانه کتاب» تعدادی از کتابفروشی ها را از ورشکستگی نجات داد، گفت: با این طرح ها خون تازه ای در صنف کتابفروشی ها جریان پیدا کرد، پس بسیاری از کتابفروشی ها قدردان این طرح هستند و بدترین خبر برای آنها توقف یا تاخیر اجرای این طرح ها هست.
کمالی آشتیانی با بیان اینکه طرح های حمایتی از کتابفروشی ها برای ناشران سودمنداست، خاطر نشان کرد: با چنین طرح هایی، کتاب از قفسه خارج می شود و از این طریق مراکز پخش به جریان می افتند که این کار رونق فعالیت چاپخانه ها، صحافی ها، نویسندگان، مترجمان و تصویرگران را به همراه خواهد داشت.

** طرح «تابستانه کتاب» به یک جریان فرهنگی تبدیل شود
مدیر کتابکده فراروان نیر درخصوص طرح های حمایتی از کتابفروشان گفت: میزان فروش ما در این دوره از طرح افزایش قابل توجهی نسبت به دوره های قبل داشت. این افزایش نشان می دهد که چنین طرح هایی نیاز به گذشت زمان دارند تا مردم با آنها بیشتر آشنا شوند.
فرزانه خونگرم اظهار کرد: طرح «تابستانه کتاب» باید به یک جریان فرهنگی تبدیل شود زیرا در این صورت می توانیم شاهد تداوم حضور مردم در کتابفروشی های سراسر کشور باشیم. این طرح پای مردم را به کتابفروشی ها باز کرد و ما از این اتفاق بسیار خوشحالیم.
وی با بیان اینکه در کتابفروشی ما کتاب های حوزه روانشناسی بیشترین میزان فروش را داشت، گفت: مردم از کتاب های کودک و نوجوان و عناوین داستانی در کتابفروشی ما استقبال کردند.
مدیر کتابکده فراروان اضافه کرد: تداوم برگزاری طرح هایی مانند «تابستانه کتاب» باعث حضور مستمر مردم در کتابفروشی ها می شود آنها را برای خرید کتاب تشویق و ترغیب می کند زیرا در مدتی که این طرح ها اجرا می شد، شاهد بودیم بسیاری از مردم از اجرای این طرح ها راضی بودند.
فراهنگ ** ۱۸۸۰ ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما