فریبرز عسکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص مرحله نخست مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی اظهار داشت: مرحله اول انتخابی تیم ملی با هدف ریزش در ترکیب تیم ملی تکواندو روز پنجشنبه ۲۴ خردادماه در خانه تکواندو برگزار خواهد شد اما برای برگزاری مرحله بعدی به دنبال مشخص شدن زمان نهایی اعلام اسامی به مسابقات جاکارتا هستم. 

وی تصریح کرد: همچنین برای حضور در مرحله دوم مسابقات گرندپری در روسیه نیز باید منتظر لیست نفراتی که مجوز حضور در این رویداد را خواهند داشت، بمانیم تا بعد از آن و زمان ارسال نهایی اسامی بازیکنان برای حضور در جاکارتا، مرحله نهایی انتخابی را برگزار کنیم تا هم ترکیب تیم بازی‌های آسیایی و هم نفرات اعزامی به گرندپری مشخص شوند. 

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص تعداد نفراتی که در مرحله اول انتخابی تیم ملی از اردو کنار گذاشته خواهند شد، گفت: قطعا در هر وزن دو بازیکنان و در بعضی اوزان به دلیل نزدیکی بازیکنان سه بازیکن را در اردو نگه خواهیم داشت. 

عسکری در پاسخ به این سوال که مطابق مسابقات قهرمانی آسیا، ملاک انتخاب ترکیب تیم ملی نتیجه رقابت‌های انتخابی خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از مسابقات انتخاب قهرمانی آسیا نگذشته هست، احتمال اینکه در مرحله نهایی که ترکیب تیم ملی انتخاب می‌شود عملکرد بازیکنان را با توجه به اینکه احتمال اتفاقات وجود دارد نیز در نظر بگیریم. البته در مرحله نخست هر نتیجه‌ای که روی تابلو رقم بخورد را در نظر خواهیم گرفت.

وی در خصوص ارزیابی خود از عملکرد بچه‌ها در دور جدید تمرینات تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی عنوان کرد: خدا را شکر ما ارتباط خوبی در مرحله اول اردوهای تیم ملی با بازیکنان داشتیم و همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده بودم می‌توانست نتایج ما در قهرمانی آسیا بهتر هم باشد. مسابقات قهرمانی آسیا باعث شد به یک شناخت خوب دو طرفه دست پیدا کنیم و این بزرگترین دستاورد ما از قهرمانی آسیا بود تا بر اساس آن تمام تلاش خود را انجام بدهیم در جاکارتا با کمترین اشتباه ممکن حضور داشته باشیم. 

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص عدم حضور پوریا عرفانیان در اردوی تیم ملی با وجود حضور در مسابقات قهرمانی و ارتباط آن با نتایج ضعیف این بازیکن در ویتنام گفت: الان با وجود مشخص شدن نتایج این بازیکن در ویتنام همه چیز مانند یک کتاب باز شده هست و همه می‌توانند به راحتی نظر بدهند اما روزی که ما در حال انتخاب تیم ملی بودیم بر اساس عملکرد بازیکنان در انتخابی تیم ملی تصمیم گرفتیم. ما برای اینکه ضریب اشتباهات‌مان پایین بیاید چند مرحله انتخابی تیم ملی برگزار کردیم و عرفانیان در انتخابی با اختلاف حریفان خود را شکست داد و بهترین بازیکن وزن خود بود. 

عسکری تاکید کرد: دلیل عدم حضور عرفانیان نیز برگزاری بازی‌های آسیایی در چهار وزن المپیکی به اضافه وزن سوم هست. در جاکارتا اصلا وزن هفتم نداریم. همچنین با تصمیم فدراسیون جهانی بازیکنان در ابتدای سال جدید میلادی باید وزن المپیکی خود را انتخاب می‌کردند که متاسفانه پوریا با تصمیم اشتباه وزن المپیکی خود را وزن هشتم اعلام کرده هست. پوریا در وزن هفتم نتوانست جوابگوی ما باشد و در وزن هشتم اصلا نمی‌تواند مهره قابل اتکایی باشد . حالا نیز او باید تا سال بعد صبر کند تا وزن المپیکی خود را وزن ششم اعلام کند یا اینکه از الان تلاش خود را برای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ بگذارد.

انتهای پیام/  

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما