به گفته خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، ابراهیم انتظاری در نشست خبری پنجمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی اظهار داشت: این سمینار ۲۵ تا ۲۶ آبان ماه در هتل المپیک تهران با حضور اساتید برجسته و صاحب‌نظران این رشته برگزار می‌شوند و جدیدترین دستاوردها در حوزه الکتروتراپی در آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه در ارتباط با اینکه زائرین امام حسین که قصد دارند در ایام اربعین به صورت پیاده‌روی به کربلا سفر کنند و چه تمهیداتی باید توسط این افراد به لحاظ فیزیوتراپی رعایت شود، گفت: این افراد بهتر هست از کوله‌پشتی‌هایی استفاده کنند که تمام سطح پشت کمر را بپوشاند و همچنین سنگین نباشد.

وی افزود: وزن کوله باید متناسب با قدرت تحمل عضلات قلب باشد. همچنین دوطرفه در نظر گرفته شود. کفش مناسب پیاده‌روی نیز بهتر هست بندی باشد و وسط کفش محکم بسته شود. همچنین کفی کفش نرم باشد و فاصله پاشنه تا پنجه نیز حفظ شود. 

این فیزیوتراپی تاکید کرد: زائرین پیاده باید پس از مدتی پیاده‌روی حتما استراحت کنند و به هیچ عنوان برای رفع درد در پاها و عضلات خود از پمادهای بی‌حسی استفاده نکنند.

وی گفت: درد یک علامت خوب برای شناسایی مشکل هست و استفاده از پمادهای بی‌حسی تنها نشانه‌ها را از بین می‌برد.

عضو هیأت مدیره انجمن فیزیوتراپی در ادامه گفت: در پنجمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی با حضور شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

انتظاری با اشاره به اینکه تاکنون ۷ هزار نفر در رشته فیزیوتراپی در کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند،‌گفت: به ازای هر ۷۰ هزار نفر در کشور یک فیزیوتراپ داریم که این نسبت اصلا مناسب نیست و باید توجهات لازم در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما