مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از کاهش قیمت تخم مرغ در استان زنجان خبر داد.

قیمت تخم مرغ در زنجان کاهش یافت

عبدالله جعفری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، ظهر یکشنبه در جلسه کار گروه کشاورزی استان زنجان، افزود: سیاست‌های اتخاذ شده و پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی و همچنین اجرای برنامه‌های کنترلی از جمله واردات تخم مرغ، ایجاد مراکز عرضه مستقیم، پایش بازار و رصد قیمت‌ها، تشدید دامنه نظارت‌ها و مبارزه با گران فروشی توسط دستگاه‌های نظارتی سبب شده هم اکنون قیمت تخم مرغ در استان زنجان کاهش یافته هست. 

با اقدامات انجام گرفته، قیمت تخم مرغ از حدود ۱۰ هزار تومان به ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان در استان زنجان شده هست و با استمرار برنامه‌ها و اقدامات کنترلی، روند کاهش قیمت تخم مرغ در استان زنجان تا رسیدن به قیمت واقعی و منطقی ادامه دارد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، گفت: در استان زنجان ۱۰ واحد فروش برای توزیع تخم‌مرغ تنظیم بازار پیش‌بینی‌شده هست و تعداد این واحدها به ۳۰ واحد افزایش می‌یابد.

توزیع تخم‌مرغ  های تنظیم بازار بدون محدودیت و بیش از تقاضا ادامه دارد و افزایش قیمت اخیر تخم‌مرغ در استان زنجان ناشی از افزایش عمومی قیمت‌ها در کشور بوده هست و کاهش عرضه، عامل افزایش قیمت این فرآورده نبوده و عمده دلیل آن افزایش نامتناسب قیمت‌ها ناشی از سودجویی بعضی افراد در بازار به بهانه کاهش عرضه بوده هست.

سازمان جهاد کشاورزی با مراکزی که اقدام به گران فروشی بکنند، برخورد می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما