به گفته گروه جامعه خبرگزاری فارس، در اولین هفته از اسفندماه برنامه‌های گوناگونی در سراسر ایران توسط دوستداران و فعالان محیط زیست برگزار شد. به‌رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم:

*کارگاه آموزش مسائل و مفاهیم محیط زیست در مدارس عشایری منطقه پل پرزین گتوند خوزستان توسط آقای موسوی معلم دوستدار محیط زیست  انجام شد. این معلم چند سالی هست با توسعه مفاهیم زیست‌محیطی در مدارس و روستاهای این منطقه به دنبال ایجاد مدارس و روستاهای سبز هست.

*به همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان ایلام دانش آموزان دبستان و پیش‌دبستانی نیلا با شعار نه به ظروف یک‌بارمصرف در راستای سلامت خود و حفظ محیط زیست، خوراکی‌های خود را در ظروف دائمی مصرف می‌کنند.

*کارگاه آموزشی طرح جمع‌آوری درب بطری با زبان کودکانه، در مدرسه شاهد شهید پرند آور توسط انجمن بوم بانان گیلان برگزار شد.

*۱۷۲ امین برنامه انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات، با فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری بیش از سه تن زباله با کمک همیاران، مسئولان شورای شهر و پاکبانان از حاشیه جاده شاندیز صورت گرفت.

*چهلمین همایش از گروه طنین پاکبانان شیروان، خراسان شمالی، با پاک‌سازی مسیر میدان معلم به سمت نیروگاه انجام شد.

*گلگشت علمی ـ تفریحی باهدف آشنایی با مبانی محیط زیست جوامع محلی توسط موسسه محیط زیستی شقایق‌های وحشی هیرکانی در روستای پیر هرات اسالم برگزار شد.

*کارگاه آموزشی سخنانی از زبان یک درخت، خلاقیت در ساخت کاردستی با مواد موجود در طبیعت توسط انجمن بوم‌بانان استان‌ گیلان در دبستان آوای‌ علم برگزار شد.

 

 

*هشتاد و نهمین برنامه محیط زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان در سدکریا، حاشیه رودخانه مارون انجام شد.

* در سی و سومین برنامه خانوادگی گروه دوستان کوهنورد و دوستان قرار سبزبادرود با حضور ۱۵۰نفر، مسیر ۱۲ کیلومتری سه خوان تا پاپل محور گردشگری بادرود ـ ابیانه را پاک‌سازی شد.

*‍ آموزش در مدارس جامع محیط زیستی و پیمان دانش آموزان شیرازی برای جمع‌آوری کاغذهای باطله یک سال تحصیلی در راستای نجات درختان، در دبستان امام جعفر صادق توسط کارگروه آموزشی پاک سازان طبیعت فارس انجام شد.

*گروهی از کوهنوردان شهرستان بهبهان درحرکتی نیکو و خودجوش، اقدام به کاشت و نگهداری نهال در کوهستان کردند و این حرکت خود را «صدقه سبز» نامیده‌اند.

 

* به همت گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان استان فارس در منطقه میان جنگل سروستان و ارتفاعات مناطقی که سال گذشته دچار حریق شده بود، بذر درختان بومی و گیاهان دارویی کاشته شد.

*در سیوند استان فارس، با کمک دوستدار محیط زیست محمدعلی صفایی، پارکی  به وسعت یک هکتار در انتهای گلزار شهدا احداث شد، سپس به همت ایشان و گروهی از طبیعت دوستان کاشت  نهال در این پارک انجام شد.

*به همت موسسه محیط زیست آسمان رود و با همکاری شهرداری رحیم‌آباد حاشیه پل فقیه محله از زباله دپو شده پاک‌سازی گردید و آماده‌سازی بستر برای برنامه روز درختکاری در شهر رحیم‌آباد استان گیلان صورت پذیرفت.

*کاشت بذر و نهال الوک درفاز ۵ انتهای بلوار چمران و دشت چاری فسا در استان فارس توسط انجمن حافظان سبز اندیش انجام گرفت.

*طرح یک ساعت با محیط‌بان در مدارس جامع محیط زیست زرقان استان فارس، به همت انجمن همیاران محیط زیست این شهر اجرا شد.

*انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان کارگاه آموزش محیط زیست را با موضوع تغییر اقلیم و گرمایش زمین به مناسبت روز جهانی خرس قطبی در دبستان شهید چمران لاهیجان در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم برگزار کرد.

 

 

*کارگاه آموزشی واحد کار بازیافت و ساخت کاردستی از مواد بازیافتی در مهدکودک کندوی عسل لاهیجان با رویکرد محیط زیستی و با حضور فعالان محیط زیستی برگزار شد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما