طی روزهای گذشته دمای هوا منفی بود، اما در مقابل تغییرات قیمتی در بازار خودرو در جهت مثبت حرکت می‌کرد.

وقتی سرما هم مانع افزایش قیمت خودرو نشد

با وجود این‌که طی روزهای گذشته دمای هوا منفی بود، اما در مقابل، تغییرات قیمتی در بازار خودرو در جهت مثبت حرکت می‌کرد. این در شرایطی هست که خریداران بازار خودرو، منتظر کاهش قیمت خودرو بودند.

بعضی از کارشناسان، دلیل افزایش قیمت خودرو در روزهای گذشته را کاهش عرضه خودرو از سوی خودروسازان می‌دانند. به اعتقاد آنها، در صورتی که خودروسازان، خودروهایی را که در پارکینگ خود دارند، به بازار عرضه کنند، قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

با این وجود، به نظر می‌رسد خودروسازان به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که عطش خریداران در روزهای پایانی سال برای خرید خودرو تشدید شود و در عین حال، بازار فروش خودروهای قسطی جان گرفته هست.

گفته‌ها حاکی از آن هست که در روزهای اخیر قیمت بعضی خودروهای تولید داخل، با افزایش حدود ۲۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان مواجه شده هست، به‌طوری که قیمت دنا در حدود یک‌میلیون و ۱۰۰هزار تومان افزایش قیمت داشت و در حال حاضر در بازار با قیمت ۴۶میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

در همین حال، پژوپارس، سال با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت مواجه شد و هم‌اکنون ۳۸میلیون و ۷۰۰هزار تومان هست.

بررسی‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت پژو پارس مدل TU5، حدود یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش پیدا کرد و با نرخ ۴۳ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رود.

اما در شرایطی قیمت خودروهای تولید داخل بالا رفته هست که بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در نظرسنجی با مشتریان خودروهای داخلی و وارداتی نشان می‌دهد خودروهای با سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، بیشترین تقاضای بازار را به خود اختصاص داده و ۶۳٫۳ درصد از بازار خودروهای سواری را در اختیار دارند.

بعد از خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی، خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان پرتقاضاتر بوده و معادل ۱۸٫۹ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

بعد از این‌ها، خودروهای با سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان ۵٫۹ درصد سهم بازار، خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۵٫۷ درصد سهم بازار، خودروهای با سطح قیمتی ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان معادل ۳٫۳ درصد سهم بازار، خودروهای با سطح قیمتی بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان ۱٫۸ درصد سهم بازار و خودروهای با سطح قیمتی ۱۲۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان نیز ۱٫۱ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما