زنان همیشه به دنبال راهی جدید برای زیباتر شدن هستند که یکی از این راه‌‌ها استفاده از ماسک صورت هست. یکی از ماسک‌های طبیعی و شناخته شده، ماسک توت فرنگی هست که خواص زیادی برای پوست دارد. پس بسیاری از زنان آن را -نوع خانگی یا آماده- امتحان می‌کنند.

ماسک توت فرنگی

توت فرنگی به دلیل خواصش شهرت دارد. این میوه نه تنها سم‌زدایی کرده بلکه صورت را درمان نیز می‌کند. کسانی که درمورد این درمان کنجکاوند می‌توانند ماسک صورت توت فرنگی را در خانه تهیه کنند. باور کنید، تهیه آن کاری ندارد. مقداری توت فرنگی را در مخلوط کن ریخته و بر صورت بگذارید. بفرمایید! ماسک خانگی آماده هست تا شما را زیباتر کند. اگر می‌خواهید از خواص توت فرنگی چیزهای بیشتری بدانید، متن زیرا بخوانید:

۱. آنتی اکسیدان

توت فرنگی یک آنتی اکسیدان خوب هست که تاثیر رادیکال‌های آزاد – خصوصا بر صورت- را مهار می‌کند. این میوه به بازسازی سلول‌های صورت کمک کرده و از تشکیل سلول‌های ناسالم جلوگیری می‌کند. پس استفاده منظم از آن مفید هست.

۲. سرشار از ویتامین C و E

توت فرنگی به عنوان منبع خوبی از ویتامین‌های C و E شناخته می‌شود. ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و از بیماری‌های پوستی جلوگیری می‌کند. ویتامین E باعث زیبایی پوست می‌شود. پس ماسک حاوی توت فرنگی راهی درست برای تامین ویتامین C و E برای پوست صورت هست.

مطلب مرتبط: خواص توت فرنگی: ۴۲ فایده توت فرنگی برای سلامتی، پوست و مو

۳. رطوبت

میوه‌ها حاوی آب هستند که پوست را مرطوب می‌کند. پس، برای جلوگیری از خشکی مفید بوده و باعث زیبایی صورت می‌شوند. توت فرنگی، رطوبت پوست را حفظ می‌کند و پوست در طول یک روز گرم، شاداب می‌ماند.

۴. نرمی

ماسک توت فرنگی باعث نرمی پوست می‌شود و پوستی به لطافت پوست کودک به فرد هدیه می‌دهد.

ماسک توت فرنگی

۵. پوست روشن

پوست با ماسک توت فرنگی روشن‌تر می‌شود. پس نگران تیرگی ناشی از آفتاب نباشید.

۶. جلوگیری از چین و چروک

آنتی اکسیدان، ماده‌ای موثر در رفع خطوط و چین و چروک هست و پوست را جوان می‌کند. با آنتی اکسیدان، پوست سفت و روشن می‌شود.

مطلب مرتبط: طبع گرم و طبع سرد: لیست ۱۵۷ غذا برای افراد گرم مزاج و سرد مزاج

۷. جلوگیری از دایره‌های تیره

اگر مشکل خستگی دارید، این ماسک می‌تواند دایره‌های تیره دور چشمان شما را از بین ببرد. پس، استفاده از این ماسک قبل از خواب کار مفیدی هست. وقتی از خواب بیدار می‌شوید، دایره‌های تیره دور چشم شما از بین رفته و پوست شما شاداب می‌شود.

۸. شاداب‌کننده

اگر در طول روز احساس خستگی می‌کنید، سعی کنید شب‌ها از این ماسک استفاده کنید. قبل از خواب بهترین زمان استفاده از این ماسک هست. بعد از چند دقیقه، پوست‌تان شاداب شده و خستگی شما رفع می‌شود. پس، باقی روز، شاداب خواهید بود.

۹. پوستی ابریشمی

ماسک توت فرنگی می‌تواند پوست را به نرمی ابریشمی کند. این ماسک – حتی در یک روز گرم- پوستی به لطافت پوست کودک به شما می‌دهد. توت فرنگی پوست را جوان می‌کند.

۱۰. پوستی صاف‌تر

یکی دیگر از خواص ماسک توت فرنگی، صاف کردن پوست هست. ویتامین‌های موجود در توت فرنگی، پوست را صاف کرده و چین و چروک را از بین می‌برند. پس، استفاده منظم از ماسک توت فرنگی برای پوست مفید هست.

۱۱. جلوگیری از آکنه

توت فرنگی حاوی مواد ضد التهابی نیز هست. پس می‌تواند به جلوگیری از آکنه و هر نوع التهاب دیگر کمک کند. ویتامین‌های موجود در  این میوه، تولید سلول‌های جدید پوست را تحریک کرده و پوست را از درون پاک  می‌کنند. پس، آکنه از بین رفته و پوست صاف می‌شود.

۱۲. ظاهری جوان‌تر

استفاده منظم از توت فرنگی برای صورت، ظاهری جوان‌تر به پوست می‌هد. این ماسک، پوست را صاف‌تر و زیباتر می‌کند. پس راهی عالی برای مبارزه با پیری محسوب می‌شود.

۱۳. جلوگیری از بیماری‌های پوستی

استفاده از این ماسک می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های پوستی ناشی از باکتری یا عفونت کمک کند. پس، می‌تواند سلامت پوست را حفظ کند. ماسک توت فرنگی،  درمان سریعی برای التهابات پوستی هست.

۱۴. آبرسانی پوست

یکی دیگر از خواص این ماسک، آبرسانی پوست صورت هست. این ماسک از خشکی پوست جلوگیری کرده و رطوبت پوست را حفظ می‌کند. پس در رفع خستگی صورت موثر هست.

۱۵. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش

یکی دیگر از خواص ماسک توت فرنگی، محافظت از پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش هست.

۱۶. جلوگیری از سرطان پوست

آنتی اکسیدان باعث تولید سلول‌های پوستی جدید می‌شود. همچنین می‌تواند از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری کند. استفاده روزانه و منظم از ماسک توت فرنگی می‌تواند از احتمال ایجاد سرطان پوست جلوگیری کند. توانایی آن در جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش نیز کمک بسیاری به جلوگیری از سرطان پوست می‌کند.

دانستن خواص ماسک توت فرنگی برای پوست، شما را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. اصلا فکر نکنید استفاده از آن کار سختی هست. آن را در خانه تهیه کنید و اگر خیلی تنبل هستید می‌توانید ماسک فوری و آماده آن را از فروشگاه‌ها تهیه کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: drhealthbenefits

ماسک توت فرنگی: ۱۶ خاصیت ماسک صورت توت فرنگی برای زیبایی


 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما