به گفته خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پنجمین دوره مسابقات سراسری کودکان هوشمند و مسابقات ملی نابغه ها و در بخش آزمون مکتوب ۳۷۳ نفر از کودکان سراسر ایران در شش سطح با هم به رقابت پرداختند. این مسابقات ویژه محاسبات ذهنی با چرتکه بوده و برای اولین بار کودکان برگزیده ایران در مسابقات جهانی نابغه ها حضور خواهند داشت و با کودکانی از سراسر دنیا به رقابت می پردازند.

گفتنی هست حسن مسعودی معاون وزیر آموزش و پرورش و تنی چند از نمایندگان آموزش و پرورش از مهمانان ویژه این مراسم بودند.

در ابتدای این مراسم روح الله مخبریان مدیر عامل موسسه کودکان هوشمند گفت: امسال بزرگترین دوره این مسابقه در سطح بین المللی برگزار شده و خدا را شاکریم که لبخند را به لب کودکان ایران زمین نشاندیم.همچنین امروز نماینده ویژه پاما انجمن ذهنی محاسبات چرتکه از قزاقستان در این مراسم حضور داشتند و صحت برگزاری این مسابقه را تایید کردند.

پنجمین دوره جشن کودکان هوشمند امسال دو بخش جنبی داشت بخش تلنت و مسابقه فرهنگی ایران من در مسابقه تلنت که شامل سه بخش خوانندگی ، نوازندگی و مجری گری بوده برگزیدگان عبارتند از: کارن احسان زاده برگزیده بخش خوانندگی مهبد اسفندیاری و امیر مهدی کرامتی برگزیدگان بخش نوازندگی، سید علی گشتی برگزیده بخش مجری گری بود.

مسابقه ایران من امسال برای اولین بار در سه بخش تصویر، نقاشی و متون ادبی برگزار شد و هیات داوران این بخش شامل حمید جبلی، رضا معیریان و مهدی آشنا برگزیدگان را به شرح زیر اعلام کردند: در بخش نقاشی بهاره دلپاک، باران علی نژاد از تهران و لاوین حسن زاده از اهواز به ترتیب نفرات سوم تا اول شناخته شدند.

در بخش تصویر امیر محمد عبدی از زنجان، ماهان مرادی از آذربایجان شرقی و امیر محمد دهقان از اصفهان به ترتیب نفرات اول تا سوم شناخته شدند.

در بخش متون ادبی نفر اول نگار ذوالقدر، نفر دوم محمدرضا شعبانی از قزوین و نفر اول رها جعفری از تهران شناخته شدند؛ جوایز این بخش لوح تندیس و وجه نقد هست.

اما در بخش اصلی مسابقه و انتخاب بهترین نخبه های ایران برگزیده ها به شرح زیر بودند، در بخش مسابقه دیداری بعد از طی چند مرحله نیایش سرافراز از استان البرز به عنوان قهرمان قهرمانان انتخاب شد. همچنین شش نفر دیگر هم در این بخش برگزیده شناخته شدند.

در بخش مسابقات ذهنی مکتوب در سطح اول تیبا مظفری برگزیده شناخته شد.

در سطح دوم محمد هاتف دهقان برگزیده شد و بورسیه سفر به آفریقای جنوبی شناخته شد.

در سطح دوم امیر مهدی کرامتی برگزیده و بورسیه سفر به آفریقا شناخته شد.

گفتنی هست نفرات برگزیده امسال در مسابقات جهانی آفریقا با نخبه های جهانی رقابت خواهند کرد.

در سطح چهارم محمد فاضل حسن آبادی برگزیده شد. در سطح پنجم سید امیر مهدی کشفی برگزیده شد و در آخرین گروه کمیل شریف به مسابقات ژوهانسبورگ اعزام خواهند شد.

همچنین در حاشیه این مراسم از خانواده شهید رضایی نژاد، شهید علی محمدی و خانواده شهید مدافع حرم محمدرضا جبلی تقدیر شد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما