کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز یکشنبه آینده برتر از وزارت آموزش و پرورش، علی الهیارترکمن درباره محاسبه سنوات بازنشستگی نیروهای حق التدریس و یا کسانی که قبل از استخدام در آموزش و پرورش سوابق بیمه ای داشته اند، اظهار کرد: اخیرا مشکلی برای معلمانی بوجود آمد که از ابتدا در استخدام آموزش و پرورش نبوده اند و سوابقی قبل از رسمی یا پیمانی شدن در آموزش و پرورش به روش هایی چون مانند سربازان، حق التدریس های نیمه وقت و تمام وقت داشته و یا در دستگاه دیگری مشغول به کار بوده اند و بعد از این سوابق به استخدام آموزش و پرورش (به صورت رسمی یا پیمانی) آمده‌اند.
وی افزود: آموزش و پرورش سنوات این افراد را با توجه به قوانین موجود، در حکم کارگزینی لحاظ کرده هست. زمانی که این افراد با سی سال سابقه خدمت قصد بازنشسته شدن دارند، سازمان بازنشستگی کشوری به منظور لحاظ سنوات بازنشستگی، سوابق قبل از استخدام این افراد در آموزش و پرورش را با آخرین حکم کارگزینی محاسبه می کند و مبلغ بزرگی را برای احتساب این سنوات مطالبه می‌کند. با توجه به اینکه سنوات سی سال خدمت این افراد تمام شده، چاره‌ای جز پرداخت این مبلغ نخواهند داشت و بخش بزرگی از پاداش بازنشستگی خود را برای این مطالبه باید به سازمان بازنشستگی کشوری پرداخت کنند.
الهیار ترکمن افزود: به استناد ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، هر مستخدم دولت که سنوات غیر رسمی داشته باشد و بعد از مدتی به مستخدم رسمی یا پیمانی دولت تبدیل شود، می تواند سنوات دوران غیر رسمی‌اش را منتقل کرده و ملاک پرداخت کسورات بازنشستگی این سنوات، بر اساس اولین حکم رسمی کارگزینی‌اش خواهد بود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی در سال ۷۰ اولین حکم رسمی اش را گرفته باشد و قبل از سال هفتاد، ۴ سال سنوات غیر رسمی داشته باشد و این چهار سال در حکم کارگزینی آموزش و پرورش لحاظ شده باشد، در سال ۹۶ سی سال سنوات خدمتش پایان می یابد و می تواند بازنشسته شود. اگر این فرد در طول بیست و شش سال گذشته حق بازنشستگی آن ۴ سال را پرداخت نکرده باشد، باید این مبلغ را بر اساس اولین حکم رسمی کارگزینی که در سال ۷۰ برایش صادر شده، پرداخت کند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: اخیرا سازمان بازنشستگی این قانون را اعمال نکرده و تفسیر دیگری از قانون انجام داد و محاسبه سنوات بازنشستگی را بر اساس آخرین حکم کارگزینی( برای امسال سال ۹۶) محاسبه می کند که مبلغ مورد محاسبه بسیار بالا می شود و بخش بزرگی از پاداش بازنشستگی برای تصفیه حساب به صندوق بازنشستگی باید پرداخت شود.
الهیار ترکمن گفت: این موضوع مورد نگرانی وزارت آموزش و پروش از جمله وزیر بوده هست و باعث شد تا وی در این مورد چند نوبت در هیات دولت صحبت کرده و با وزیر رفاه چند نوبت گفت و گوی شفاهی داشته باشد، همچنین جلسات مختلفی با سازمان بازنشستگی کشوری درباره این موضوع برگزار شد. نهایتا خروجی این جلسات و پیگیری‌ها منجر به این شد تا استعلامی از سازمان امور استخدامی شود که در پاسخ به این استعلام گفته شده هست، به استناد ماده ۸۵ و ۱۰۵ قانون خدمات کشوری، کسانی که خدمت تمام وقت یا نیمه وقت داشته باشند، باید به استناد اولین حکم رسمی آنها محاسبات کسورات بازنشستگی انجام گیرد.
وی اظهار کرد: اکنون سازمان بازنشستگی کشوری به استناد این استعلام سازمان امور اداری و استخدامی کشور، محاسبه پرداخت سنوات بازنشستگی را انجام می دهد و این مشکل برای همکاران ما که در آستانه بازنشستگی هستند و مبالغ زیادی که بعضا ممکن بود شامل بخش عمده ای از پاداش پایان خدمت شان را شامل شود، حل شده هست.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی افزود: از مبلغ کسورات بازنشستگی،۹ درصد آن سهم کارمند و ۵/۱۳ درصد آن سهم کارفرما هست و آموزش و پرورش درباره پرداخت آن مشکلی ندارد.
الهیار ترکمن درباره اینکه چه افرادی در آموزش و پرورش باید مراقب احتساب سنوات بازنشستگی خود باشند نیز گفت: در سال ۸۸ به استناد قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، گروهی از کسانی که سنوات غیر رسمی داشتند و این افراد به صورت تمام وقت ( ۲۴ ساعت تدریس در هفته ) یا پاره وقت ( کمتر از ۲۴ ساعت) مشغول به کار بودند که مشمول استخدام در آموزش و پرورش قرار گرفتند.
وی بیان داشت: برای حق التدریسان تمام وقت نیز محاسبه سنوات آنها به صورت ماده ۸۵ قانون خدمات کشوری انجام شد و برای کسانی که به صورت پاره وقت حق التدریس داشتند، برای حل مشکل این افراد، مجلس یک بازه زمانی یکساله را در نظر گرفته که این افراد اگر خدمات پاره وقت خود را منتقل نکرده اند، آن را منتقل کنند. این قانون ( ماده ۸۵ و قانون مجلس) زمانی که به سازمان بازنشستگی کشوری فرستاده شد، این سازمان با تفسیرهای خود، به جای اولین حکم رسمی، مبنای روز قانون محاسبه کسورات سنوات بازنشستگی قرار داد.
الهیار ترکمن خاطرنشان کرد: اجرای این قوانین برعهده سازمان بازنشستگی هست و افراد پس از پایان خدمت خود در دستگاه مربوطه به سازمان بازنشستگی کشور ارجاع می شوند تا حکم بازنشستگی آنان صادر شود و حقوقشان جاری شود و دیگر در اختیار وزارت آموزش و پرورش نیست. ما این موضوع را برای تضییع نشدن حقوق همکاران پیگیری کردیم و تا زمانی که همگی همکاران ما احکام بازنشستگی شان صادر شود، پیگیر هستیم و اجازه نمی دهیم حق و حقوق آنها در این زمینه تضییع شود.
وی تاکید کرد: هر یک از فرهنگیان که در طول خدمت سنواتی خود غیر از سنوات رسمی یا پیمانی دارد (مانند سربازان، حق التدریس‌های نیمه وقت و تمام وقت، یا در دستگاه دیگری مشغول به کار بودند) و این سنوات را هنوز منتقل نکرده و یا محاسبه مبلغ پرداختی به سازمان بازنشستگی را انجام نداده، هرچه زودتر، تا زمانی که این قانون جاری هست، تفسیر قانون عوض نشده و سازمان بازنشستگی این کار را انجام می دهد، پیگیر احتساب این سنوات باشند.
اکنون تعداد فرهنگیان در کشور ۹۲۸ هزار نفر هست که از این تعداد ۴۰ هزار نفر در سال ۹۵ و ۶۰ هزار نفر نیز در سال جاری بازنشسته شده اند.
فراهنگ ** ۱۸۸۳ ** دریافت: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوند
ث

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما