به گفته گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و چند نفر از معاونان وی در نشست صمیمی با نمایندگانی از تشکل‌های فرهنگیان شب گذشته پیرامون موضوع تحول در آموزش و پرورش در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این نشست، نخستین نشست وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم با تشکل‌های فرهنگیان بود و نمایندگانی از انجمن اسلامی معلمان، کانون تربیت اسلامی، جامعه اسلامی فرهنگیان، کانون صنفی معلمان، سازمان معلمان ایران، کانون مدرسان دانشگاه فرهنگیان و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در این نشست حضور داشتند.

ویژگی ممتازی که این نشست را از نشست‌های قبلی تشکل‌های فرهنگیان متمایز کرده بود، حضور تشکل‌هایی با گرایش‌های مختلف در کنار هم و گفت‌وگو در فضایی صمیمی برای رسیدن به وضعیتی بهتر بود.

شایسته‌سالاری، عدم دخالت گرایش‌های سیاسی در عزل و نصب مدیران، استفاده بیش از پیش از ظرفیت تشکل‌ها، ایجاد بستر گفت‌وگو، عقلانیت، اخلاق مداری، تقویت فضای نقادی، تمرکز زدایی و اجرایی کردن برنامه‌های سند تحول از جمله موضوعاتی بود که توسط نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان در این نشست مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما